Frank Rijkaard over Aj ax en ae 5 upporters Een echte Ajax-supporter is nooit tevreden. Frank Rijkaard heeft sinds zijn terugkeer in Amsterdam ook weer te maken met dit fenomeen. Aan een Finse journaliste legde hij uit hoe de Ajax-supporter in elkaar steekt. "De mentaliteit van Ajax is dezelfde als die van Amsterdam - cynisch en soms zelfs sarcastisch. Ajax supporters zullen zelfs lachen als ze op het veld een speler een fout zien maken, Dat zou in Milaan nooit gebeuren." Maar Frank houdt wel van de "Ajax-way". Hij is er aan gewend en een beetje sarcasme is Frank zelf ook niet vreemd. Niet alleen bij de supporters, ook in de speelstijl is er een wereld van verschil tussen Milaan en Amsterdam. Ajax heeft volgens Frank meer moeite met het winnen van de zogenaamd "makkelijke" wedstrijden. Milan is stabieler en de verdediging is veel aggresiever dan die van Ajax. Milan laat de tegenstander geen seconde met rust, terwijl Ajax meer afwacht. Ajax geeft de tegenstander meer ruimte en concentreert zich meer op wat de volgende zet zal zijn. De uittocht van Ajacieden naar Italië is nog niet voorbij wat Frank Rijkaard betreft. Hij voorspelt de Finnen dat de eerstvolgende Ajacied die in 'Italia' zijn kunsten zal gaan vertonen Jari Litmanen zal zijn. Ze zijn geïnteresseerd in de spelers die de meeste aandacht krijgen en Litmanen is diegene geweest tot nu toe. Maar ook Overmars en de broertjes De Boer geeft hij goede kans. Voor degenen die hoopten dat er met de terugkeer van Rijkaard een trend is ingezet, heeft Rijkaard een ontmoedigende mededeling. De kans dat de gouden voeten van Van Basten weer over het gras in De Meer zullen dansen, acht hij heel klein. "We hebben er wel eens grapjes over gemaakt, ik zei dat hij na alle blessureleed met die enkel van hem gewoon naar Ajax moest komen, in plaats van in Milaan te blijven. Maar het was maar een grapje. Ik denk eigenlijk dat Marco nooit meer naar Ajax terugkomt. Marco is een speler die alleen naar voren kijkt. Hij zal niet denken aan een terugkeer scm-mitirwireiire

Schijnbeweging (1993) | 1993 | | pagina 5