'Ik verheug me op de wedstrijden van Jong Ajax in de Jupiler League. Het is voor mij een goed podium om mezelf verder te ontwikkelen als keeper. En alles wat ik eventueel bij het eerste elftal kan meepakken, zie ik als bonus' INTERVIEW 49 Mickey van der Hart WÊÊÊÊÊ^miÊÊm als je dagelijks met twee keepers van het Nederlands elftal mag trainen. En Carlo zit er echt bovenop. Daar ben ik erg blij mee, want zo zit ik zelf ook in elkaar Ik ben vrij perfectionistisch en wil het uiterste uit mezelf halen. Daarom is Carlo momenteel de ideale trainer voor mij. Al moet ik zeggen dat ik in de jeugd ook veel aan René Stam heb gehad.' In hoeverre zien jullie tijdens de training details van Bergkamp en Stam in jullie eigen spel terug? Merk je dat in de onderlinge duels? Klaassen: 'Je merkt dat je steeds meer tegenstand krijgt van de jongens met wie je al je hele leven samenspeelt bij Ajax, Dat geeft dus aan dat we allemaal naar een hoger niveau groeien. Zelf word je beter maar je tegenstander ook. Uiteindelijk leer je steeds betere keuzes maken.' Veltman:'Je trekt elkaar automatisch naar een hoger niveau.Je moet steeds wat meer doen om je duels te winnen. Dat is het hele idee. Als Davy scherper gaat afwerken, moet ik een extra stapje zetten.' Van der Hart: 'Dat is dus uiteindelijk de ideale situatie: je maakt elkaar beter' Wie zijn jullie voorbeelden in de selectie? Klaassen:'Je kijkt natuurlijk naar de jongens die op je eigen positie spelen.' Veltman:'Christian Poulsen is voor veel jongens ook een voorbeeld. Als je ziet hoe met zijn sport bezig is. Laatst had hij twee paar kicksen bij zich tijdens de warming-up. Bleek dat hij een nieuw paar schoenen aan het inlopen was. De trainer riep ons vervolgens bij elkaar en wees ons daarop. Het zit hem dus vaak in de kleine dingen. Poulsen is daar echt een meester in.' Klaassen: 'Het werkt ook aanstekelijk. Uiteindelijk ga je het zelf ook doen.' TOEKOMST Tijdens hun tweede seizoen bij de hoofdmacht willen ze nieuwe stappen zetten in hun ontwikkeling. Het vrijblijvende is eraf, er wordt langzaamaan meer verwacht. Wellicht lonkt er zelfs al een basisplaats. Denswil:'Vorig jaar was het allemaal leuk en aardig. Ik heb uitein delijk vijf wedstrijden gespeeld en een heel jaar op het hoogste niveau getraind. Dit seizoen wil ik natuurlijk wel wat meer gaan spelen. Dat lijkt me een gezonde motivatie die je als sportman moet hebben. Niklas Moisander moet voelen dat er achter hem iemand op de deur klopt. Dat maakt ons allebei sterker.' Veltman:'Soms hangt het van toevalligheden af. Als er iemand op jouw positie vertrekt, moet je klaar staan om die plek over te nemen. Op zo'n moment moet je je kans grijpen en vervolgens de concurrentie weer een stap voor blijven.' Klaassen: 'Ik wil eerst weer helemaal fit worden. Dit seizoen zal voor mij dan ook vooral in het teken staan van ritme opdoen en langzaam weer naar mijn oude vorm groeien.' Van der Hart'lk verheug me op de wedstrijden van Jong Ajax in de Jupiler League. Het is voor mij een goed podium om mezelf verder te ontwikkelen als keeper En alles wat ik eventueel bij het eerste elftal kan meepakken, zie ik als bonus.' Zegt een rugnummer ook iets over je ontwikkeling? Van der Hart: 'Ik heb nu nummer 30. Over een aantal seizoenen hoop ik nummer I te hebben.' Veltman:'Ik had vorig seizoen nummer 33. Dit seizoen heb ik num mer 12, dat is al een aardig stap. En I plus 2 is 3. Dat lijkt me een mooi nummer voor volgend seizoen. Mijn streven is om dit jaar of anders volgend jaar basisspeler te zijn.' Klaassen: 'Ik heb mijn debuut gemaakt met rugnummer 39. Dit seizoen draag ik nummer 18. Een mooi nummer vind ik zelf.' Denswil:'Vorig jaar was ik nummer 34, dit seizoen heb ik nummer 24.' Zijn teamgenoten aan tafel zijn nog scherp.'Dat wordt volgend jaar dus 14,' klinkt het in koor'Nee, dat nummer is van Johan Cruijff,' klinkt het resoluut uit de mond van de verdediger'Dan komen we toch bij nummer 4 uit. Het zou mooi zijn.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2013 | | pagina 49