'Ik denk dat we in zekere zin wel bevoorrecht zijn. Maar vergeet niet dat we er ook veel voor moeten doen én laten' INTERVIEW 47 Davy Klaassen Van der Hart'Je moetje een bepaalde levensstijl eigen maken om dit uiteindelijk te bereiken. Bijna elke avond op tijd naar bed, gezond eten en heel vaak "nee" kunnen zeggen.' Veltman: 'Zoals bijvoorbeeld op de vraag of je meegaat op win tersport. Ik zou heel graag eens willen skiën, maar ik begrijp dat je dat als profvoetballer niet kan doen. Dat wordt dus iets voor na mijn carrière.' Klaassen: 'De hele dag zit het voetbal in je achterhoofd. Je moet overal op letten. Mensen met een normale baan kunnen 's avonds naar huis en doen waar ze zin in hebben. Dat is bij ons lang niet altijd het geval.' Veltman: 'Je hebt ook een verantwoordelijkheid naar de fans toe. In de jeugd speel je nog voor jezelf, maar vanaf nu spelen we voor de supporters. Dat geeft een bepaalde druk.' Van der Hart: 'Natuurlijk hebben we mazzel gehad dat we van voetbal ons beroep hebben kunnen maken. Dat beseffen we maar al te goed. Het is iets wat heel veel jongens zouden willen en wat uiteindelijk maar voor weinigen is weggelegd.' Het merendeel van jullie vrienden studeert of is inmiddels aan het werk.Worden de verschillen tussen jullie levens daardoor steeds groter? Van der Hart:'Veel vrienden studeren nog. Ze investeren allemaal in hun toekomst. Als voetballer heb je misschien de mazzel dat we al vrij snel stappen in onze carrière kunnen maken. Daardoor word je ook sneller volwassen.' Denswil: 'Sommige vrienden gaan iedere ochtend om zeven uur de deur uit en komen pas weer thuis bij het avondeten. Vaak zijn ze dan gesloopt na een dag hard werken. Dat is nogal een verschil met mijn leven als profvoetballer Als ik's middags thuis kom ben ik helemaal fit en ga ik juist rusten. Omdat mijn broers ook op een aardig niveau voetballen, weten ze precies wat het allemaal met zich meebrengt. Daardoor is er thuis gelukkig heel veel begrip voor mijn leven als profvoetballer We coachen elkaar en gaan altijd bij eikaars wedstrijden kijken als de mogelijkheid zich voordoet.' Veltman:'Mijn broer is 23 jaar en studeert in Delft. Hij woont daar op een studentenkamer en heeft een totaal ander leven dan ik heb. Hij vindt het prachtig, maar ik zou dat studentenleven denk ik niet vol kunnen houden. Het is mooi dat we van elkaar kunnen leren. Hij leert dingen van mij als topsporter en ik leer van hem ook weer dingen. Hij is een intelligente jongen en blijft natuurlijk mijn oudere broer' DEBUUT Drie van de vier Ajacieden debuteerden al in Ajax Ileder bewaart zijn eigen herinneringen aan die bijzondere dag. Denswil maakte zijn debuut op 31 oktober 2012 in de bekerwed strijd tegen ONS Sneelc'Voor mij kwamen die dag heel veel dingen samen. Hier had ik twaalf jaar naartoegewerkt. Bovendien scoorde ik bij mijn debuut. Het meest bijzondere was echter de geboorte van mijn zoon. Uitgerekend op de dag dat ik mijn debuut maakte, werd hij geboren. Toen ik die middag van huis wegging, was mijn vriendin nog gewoon thuis. Niets wees erop dat het die dag al zou gebeuren. Daarna ging het onverwachts heel snel. Een uur voor de aftrap werd mijn zoon geboren.' Het debuutshirt van Veltman hangt in de kantine van zijn oude club W IJmuiden. De verdediger maakte op 19 augustus 2012 zijn debuut in de uitwedstrijd tegen NEC.'Het was een oude belofte om mijn debuutshirt aan mijn amateurclub te schenken.' Klaassen, ietwat verbaasd:'Wilde je dat niet zelf houden? Ik heb mijn oude club ook een shirt gegeven, maar niet mijn eerste shirt.' Klaassen maakte zijn debuut op het hoogst mogelijke podium: in de UEFA Champions League. Op 22 november 201 I speelde hij zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax in Frankrijk tegen Olympique Lyon.'Mijn debuutshirt hangt thuis bij mijn opa aan de muurVooraf had ik al bedacht dat ik mijn eerste shirt aan mijn opa zou schenken. Eerst wilde hij dat ik het zelf zou houden, maar uiteindelijk heeft hij het toch in de eetkamer gehangen. Elke keer als ik nu bij opa kom, denk ik aan mijn debuut.' Alleen Van der Hart wacht nog op zijn eerste officiële optreden in Ajax IDe doelman heeft al wel voor ogen wat hij met zijn debuutshirt zal doen, mocht het zo ver komen.'Als ik mijn debuut heb gemaakt, lijst ik het shirt direct in. Het komt thuis op mijn kamer te hangen. Als ik wil spelen, heb ik gewoon mazzel nodig. Een veldspeler zal wat gemakkelijker debuteren bij een schorsing of blessure.Voor mij als derde keeper is dat toch lastiger Ik heb twee keepers van het Nederlands elftal voor me. Aan de andere kant, ik ben pas negentien jaar. Zeker voor een keeper is dat hartstikke jong. Ik vind het al een enorm winstpunt dat ik vorig seizoen een heel jaar op dit niveau heb getraind.' BLESSURES Met een beetje geluk had Van der Hart vorig seizoen tijdens PSV - Ajax zijn debuut in de wedstrijdselectie kunnen maken. Uitgerekend op het moment dat Kenneth Vermeer een schorsing uitzat, was Van der Hart echter aan zijn knie geblesseerd. 'Dat was heel zuur Op het moment dat Kenneth tegen Heracles een rode kaart kreeg, zat ik geblesseerd op de tribune. Direct schoot dan ook door mijn hoofd: daar gaat mijn plek op de bank. Dat was toen wel even slik ken. Achteraf denk je: hoe is het mogelijk? Het hele jaar gebeurt er niets en uitgerekend op het moment dat ik voor het eerst een langdurige blessure heb, doet deze kans zich voor'

Presentatiegids (1987-2013) | 2013 | | pagina 47