'Ik speel al bij Ajax sinds ik zeven ben. Het is een en al Ajax wat in mijn hoofd zit. Ik ben in al die jaren denk ik meer bij Ajax geweest dan dat ik thuis was' Stefano Denswil INTERVIEW 45 Mickey kwam er uiteindelijk in de AI bij. Het leuke is dat er in de loop der jaren echt een band ontstaat. Natuurlijk vallen er heel veel jongens af, maar wij zijn gebleven.' In het seizoen 201 I -2012 maakten de vier onderdeel uit van het beloftevolle Al-elftal dat uiteindelijk tot de finale van de NextGen Series reikte. Met name tijdens de halve finale in en tegen Liverpool (0-6) presenteerde de AI zich met verve aan de buitenwereld. Naast de hattrick van Viktor Fischer vielen die avond onder de rook van Anfield Road ook de twee goals van Klaassen, het goede keeperswerk van Van der Hart en de leidende rol van dispensatiespeler Veltman op. Van der Hart: 'Toen waren wij de sterkhouders van dat team. Nu komen we net kijken bij het eerste elftal.Toch verandert er onderling niets, we gaan nog steeds hetzelfde met elkaar om.' Veltman:'ledereen kent zijn rol. Voor ons alle vier betekent dat: wachten op je kans.' Denswil:'Het is ook een kwestie van geluk. Als iemand op jouw positie uitvalt, moet je zorgen dat je er klaar voor bent om die plek over te nemen.' STUDIE Naast het voetballende gedeelte vormt studie een minstens zo belangrijk onderdeel van de Ajax-opleiding. Denswil: 'leder jaar werd er gezegd: als je niet naar school gaat, mag je ook niet trai nen. Een betere motivatie was dus niet denkbaar. Natuurlijk wil je altijd trainen, dus dan zorg je als eerste dat je cijfers in orde zijn.' Veltman:'De studiefaciliteiten op deToekomst zijn echt fantastisch.» •«WEM

Presentatiegids (1987-2013) | 2013 | | pagina 45