BORDJESCLUB LUCKY AJAX 24 DE AFTRAP Voorzitter Hennie Henrichs van het Bordjesclubcomité heet op 2 novem ber 2012 Wim Schoevaart (links) en André Kraan (midden) welkom op het jaarlijkse diner. Beide ereleden ontvielen de club niet lang daarna. Kraan overleed op 23 november 2012 op 85-jarige leeftijd. Schoevaart overleed op 1 januari 2013 op 94-jarige leeftijd. gouden Ajax-speld. Deze speld wordt voorzien van een briljantje wanneer iemand zestig jaar lid is en voor degenen die zeventig en vijfenzeventig jaar lid zijn, wordt een passend cadeau uitgezocht zoals bijvoorbeeld een zilveren schaal met inscriptie. Een sympathieke traditie die de jaarlijkse Bordjesclub-avond ken merkt, is dat per keer een paar gasten worden uitgenodigd om de bijeenkomst bij te wonen. Dat wordt beschouwd als een grote eer want de Bordjesclub ademt Ajax. Over de toekomst hoeft de Bordjesclub zich geen zorgen te maken. Sinds enkele seizoenen voert Ajax een actiever ledenbeleid. Voor naamste doel is het ledenbestand van Ajax een betere afspiegeling te laten zijn van allen die bij de club zijn betrokken. Ook is er nu de mogelijkheid mensen voor hun jarenlange inzet voor de club te belonen en kennis en kunde in huis te halen. Vernieuwing en activering van het ledenbestand zijn nodig om in de toekomst niet alleen coaches en begeleiders, maar bijvoorbeeld ook bestuurders en managers uit eigen geledingen te kunnen rekruteren. In 2006 zijn voor het eerst in de geschiedenis enkele supporters uitgenodigd om lid te worden. Ook vrouwen kunnen tegenwoordig lid worden. Op vrijdag 3 december 1937 werd door Ajax-voorzitter Marius Koolhaas tijdens een feestelijke bijeenkomst in Krasnapolsky aan tweeënzestig werkende leden die vijfentwintig jaar of langer lid van de club waren, een fraai uitge voerd Ajax-bord overhandigd. Negen jaar laten in april 1946, staken Frits de Bruyn, Jan de Boen Tjerk de Munnik en Jan Melchers de koppen bij elkaar en werd de Ajax-Bordjesclub geboren. Op 27 juli 1946 vond in het Amsterdamse Minerva Paviljoen de eerste officiële bijeenkomst plaats van 'oer-Ajacieden'. In de uitnodiging stond onder meer: 'Het comité verzoekt de deelnemers op tijd aanwezig te zijn, een uitstekend humeur mede te brengen en geen kilometerslange redevoeringen te houden.' Er waren op die eerste bijeenkomst ruim zestig leden aanwezig, die hun voetbaljaren lang en breed achter de rug hadden. Een traditie was daarmee geboren: nog steeds komen de mannen van de Bordjesclub jaarlijks bijeen voor een diner vroeger rond 18 maart, de verjaardag van Ajax, tegenwoordig eind oktober. De leden van de Bordjesclub zijn allen minimaal vijfentwintig jaar lid van Ajax. Wie veertig jaar lid is, ontvangt een tweede, op naam gesteld bordje. Een lidmaatschap van vijftig jaar wordt gehonoreerd met de De jubilarissen 2012: Rob Been sr. (70 jaar lid), Nico Schlette (25), Teun Bogaard (50), Arie van Eijden (50), Cas Harms (60), Ton Tielenburg (40), Harry de Waal (50), Hans Bijvank (40), Hannie Das (25), Dick de Groot (50) en Hennie Henrichs. Niet op de foto: Piet Keizer (40), Wim Heisterkamp (60). Als nieuw onderdeel van het verenigingsleven werd in 1993 Lucky Ajax opgericht. Dit selecte gezelschap bestaat uit oud-spelers die meer dan honderd wedstrijden in het eerste elftal hebben gespeeld. De naam 'Lucky Ajax' is heel bewust gekozen, met een knipoog naar de term die de pers in de loop der jaren zo vaak gebruikte. Eens in het jaar komen de leden van Lucky Ajax bijeen voor een groot diner-dansant en ook staan er ieder jaar diverse uitjes op het programma. Gevoetbald wordt er ook nog. Jaarlijks spelen de oud-Ajacieden zo'n twintig wedstrijden: het grootste deel hiervan bestaat uit openings-, jubileum- of gastwedstrijden. Deze duels worden druk bezocht, want iedereen wil de helden van weleer aan het werk zien.tt Frank de Boer in actie in een wedstrijd van Lucky Ajax tegen Oud- Feyenoord.

Presentatiegids (1987-2013) | 2013 | | pagina 24