120 STATISTIEKEN VADERS EN ZONEN Daley Blind heeft nog vier officiële wedstrijden in Ajax I nodig om toe te treden tot de Club van 100. Als hij daarin zijn entree maakt, is hij de honderdvijftigste Ajacied die meer dan honderd officiële duels in het Ajax-shirt achter zijn naam heeft staan. Hij is dan tevens de derde Ajacied die in de voetsporen treedt van zijn vader Precies een eeuw geleden debuteerde Theo Brokmann in het eerste van Ajax.Tussen 1913 en 1925 kwam hij tot 175 Ajax-wedstrijden. Hij was vaste speler van het team dat in 1918 en 1919 de eerste twee landstitels behaalde. De midvoor had een belangrijk aandeel in het allereerste landskampioenschap: hij, Fons Pelser en Henk Hordijk waren de enige Ajacieden die alle dertig wedstrijden van het seizoen van de partij waren. Brokmann was na zijn actieve loopbaan van I930 tot I955 bestuurslid van Ajax en zag in die hoedanigheid zijn zoon Theo in 1939 debuteren in Ajax I .Theo Brokmann jr speelde tot 1951 126 officiële duels. Het tweede vader-zoonkoppel in de Club van 100 wordt gevormd doorWim Anderiesen senior en junior Senior speelde tussen 1925 en 1940 309 duels in het Ajax-shirt. Junior maakte een kwart eeuw na zijn vader zijn debuut en bracht het tot iets meer dan de helft van het aantal wedstrijden dat zijn vader speelde.'Er zijn altijd mensen die menen dat je, als zoon van een beroemde vader voordelen aan die naam hebt,'zei Anderiesen jr in het jubileumboek Ajax 1900-2000. 'Maar ik zeg je dat het eerder nadelen met zich meebrengt, want je wordt altijd vergeleken met iemand die al gestopt is met voetbal len. Dan overheerst altijd de herinnering aan het goede, zeker wanneer die persoon al is overleden. Ik moest daar tegenop boksen. Jack Reynolds, die zowel trainer van mijn vader was geweest als van mij, zei mij dat ik een meer technische voetballer was dan hij."Maar" zei hij dan veelbetekenend,"je kunt nooit beter worden dan hij...'" Want Wim Anderiesen sr mag de beroemdste vooroorlogse Ajacied worden genoemd. De stad Amsterdam heeft een hofje naar hem vernoemd. Meer dan zestig jaar later is Daley Blind hard op weg geschiedenis te schrijven. Blind speelde vorig seizoen slechts twee (van de 48) wedstrijden met. Als hij dit seizoen weer zo veelvuldig van de partij is, bezet de nu 23-jarige linksback over een jaar al een positie op ongeveer twee derde van de top, waar zijn vader Danny met maar liefst 493 duels de prominente derde plaats inneemt achter Sjaak Swart en Wim Suurbier Zo vader, zo zoon. Foto boven: Ajax kampioen in 1937 na een 2-0-zege op Feyenoord; Wim Anderiesen sr. op de schouders. Foto onder: Ajax kampioen in 1960 na een 5-1-zege in de beslissingswedstrijd tegen Feyenoord; Wim Anderiesen jr. op de schouders.

Presentatiegids (1987-2013) | 2013 | | pagina 120