BENEFIET ROB DE WIT BENEFIET DICK VAN DIJK 11 oktober 1997: ONA - Ajax 1971 (1-2) HISTORIE 113 28 mei 1988: Ajax - Nederland (1-3) tussen de kampioenen van de twee hoofdklassen vond plaats op het terrein van SEC op Soestdijk. De speeldatum was de verjaardag van Juliana, 30 april. De editie van 1957 tussen Ajax en PSV (2-0) was de laatste, aangezien inmiddels de Eredivisie was gevormd en er dus geen twee hoofdklassen meer waren. Ajax mocht de beker voorgoed mee naar huis nemen. Recentere voorbeelden zijn de wedstrijden van Ajax tegen eenTurkse selectie in 1999 ten behoeve van de hulpverlening na de aardbeving inTurkijke en tegen Shimizu S-pulse in 201 I ten bate van de slachtoffers van de aardbeving en tsunami in Japan. Rob de Wit werd na afloop van het seizoen 1985-1986, op vakantie in Spanje, getroffen door een hersenbloe ding. Na een aanvankelijk succesvolle revalidatieperiode, waarin de kans op een rentree op de voetbalvelden mogelijk leek, kwam een terugslag. Beroepsvoetbal bleek voor de Utrechter definitief verleden tijd. Rob de Wit wordt getroost door Marco van Basten, zijn voormalige makker bij Ajax en het Nederlands elftal. Op 28 mei 1988 speelden Ajax en het Nederlands elftal in het Ajax-stadion een benefietwedstrijd voorde onfortuinlijke linksbui ten. Het Nederlands elftal was in voorbereiding op het Europees kampioenschap voetbal in West-Duitsland. De Ajax-internationals deden mee bij Oranje, dat ook Frank Rijkaard in de gelederen had. De Amsterdammer die eerder dat seizoen met veel heibel was vertrokken uit de Meer kwam speciaal voor zijn oude ploegmaat terug naar het Ajax-stadion. Ook speelden bij Oranje de PSV'ers die drie dagen daarvoor de Europa Cup I hadden gewonnen. Ajax, met gastspeler Herman Verrips van De Wits oude club FC Utrecht, verloor met 3-I van Oranje. Bondscoach Rinus Michels nam via de stadionmicrofoon op geëmotioneerde wijze afscheid van De Wit'De man die we allemaal graag hadden gezien als onze linkeraanvaller zit hier rechts naast me. We zullen hem missen.' Een huilende De Wit werd op de schouders van John van 't Schip en Herman Verrips over het veld gedragen. Johan Cruijff en Piet Kei zer kwamen in 1997 naar Gouda voor een benefiet wedstrijd voor de nabe staanden van hun overle den ploegmakker Dick van Dijk. Keizer had sinds hij in 1974 was gestopt, nooit meer een bal aangeraakt. Voor de nabestaanden van de op 8 juli 1997 op 51 -jarige leeftijd overleden Dick van Dijk werd enkele maanden later in Gouda een benefietwedstrijd georganiseerd. In het veld stonden het eerste team van ONA,Van Dijks eerste club, en het nagenoeg volledige Ajax-team dat in 1971mede door een treffer van Van Dijk in de finale tegen Panathinaikos, de Europa Cup I won.Vijf cameraploegen, 75 journalisten en zo'n vierduizend toeschouwers beleefden onder andere de rentree van Piet Keizer Sinds 13 oktober 1974 was Keizer niet meer op een voetbalveld gesignaleerd. 22 jaar en 363 dagen later, om kwart voor drie 's middags, punterde Keizer met links de bal naar Johan Cruijff. Een historisch moment. De voormalige linksbuiten hield het na enkele balaanrakingen en een kopduel (dat ook nog eens buitenspel werd gegeven door scheidsrechter Michael van Praag) na vier minuten weer voor gezien. In de microfoon van stadionspeaker Frits Barend zei hij dat hij dacht dat ze al ver in de tweede helft zaten. De wedstrijd eindigde in 1-2. Gerrie Mühren en Wim Kieft (die met onder anderen John van 't Schip, Jan Wouters, Heini Otto en Keje Molenaar gastspeler was) maakten de Ajax-doelpunten. Het was een ontroerend gebaar van legendarische voetballers die hun oude makker Dick van Dijk nog één keer eerden; in de kleedkamer bleef zijn shirt met nummer 10 symbolisch achter

Presentatiegids (1987-2013) | 2013 | | pagina 113