'Het mooie van Cruijff is dat hij mensen op een bepaalde manier prikkelt en uitdaagt. Dat ondervind ik zelf ook iedere dag' DE TOEKOMST 83 VOLGENDE FASE CRUIJFF opleiding telkens blijven verbeteren. Uiteindelijk gaat het niveau van de individuele spelers en dus ook die van de opleiding omhoog.' Als Jonk de huidige selectiefoto bekijkt is met name de achterste rij een mooie weerspiegeling van het afgelopen jaar op deToekomst'Het mooiste is natuurlijk als spelers vanuit de AI rechtstreeks kunnen aansluiten bij het eerste elftal. Het is daarom prachtig om te zien dat jongens als Stefano Denswil, Joël Veltman, Mitchell Dijks en Viktor Fischer nu een volgende fase ingaan. En daarachter klop pen andere spelers ook alweer aan de deur Daarnaast is het interessant om te volgen hoe Davy Klaassen zich verder gaat ontwikkelen. Met die informatie kunnen we ook binnen de jeugdopleiding weer aan de slag. Vorig seizoen hebben we al een enorme stap gemaakt in de individuele begeleiding. Dit seizoen gaan we ons nog meer richten op specifieke onderdelen als fysiek, mentaliteit en voeding. Daar ligt een enorme uitdaging. Samen met de vernieuwde medische staf en trainersstaf kunnen we nog meer aandacht aan de inhoud gaan geven.' Op de achtergrond speelt Johan Cruijff een belangrijke rol. Jonk:'We hebben zeer regelmatig contact en hij komt regelmatig langs. Hij toont zich erg betrokken en zit er dicht bovenop. Cruijff is van alles op de hoogte wat we hier doen. Dankzij zijn knowhow en de bestaande kennis die hier op de Toekomst aanwezig is, kunnen we samen stappen maken. Het mooie van Cruijff is dat hij mensen telkens op een bepaalde manier prikkelt en uitdaagt. Dat ondervind ik zelf ook iedere dag. Hij doet dat op zo'n slimme manier dat je achteraf denkt: hij heeft mij eigenlijk de oplossing laten bedenken. Hij neemt je mee in zijn denkwereld. En dan kijkt hij vervolgens hoe jij ermee om gaat. Laatst tijdens een bijeenkomst met alle jeugdtrainers heb ik dat ook aan hen overgebracht. Zo moeten we op de Toekomst ook met elkaar omgaan. Elkaar uitdagen, kennis delen en vervolgens samen de opleiding naar een

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 83