'De tijd als sportinstructeur in de gevangenis heeft me als coach mede gevormd' 76 AJAX VROUWEN Stelling 5:Vrouwen zijn gemotiveerder dan mannen. 'De intrinsieke motivatie van de speelsters is enorm groot Of het vergelijkbaar is met mannen weet ik niet Misschien moet je dat ook niet willen vergelijken. Maar als ik zeg dat ik ze vaak eerder moet afremmen dan motiveren, geeft dat wel aan wat voor groep speelsters er bij Ajax actief is. Die gedrevenheid is denk ik wel iets van de vrouwensport. Want ook hockey- en volleybalcoaches hebben dezelfde ervaring als ze met vrouwen werken. Die intrinsieke motivatie om iets te willen bereiken brengt, ze uiteindelijk naar de top.' Stelling 6: Binnen het vrouwenvoetbal is een baan als Ajax- coach het hoogst haalbare. 'Binnen het clubvoetbal is een baan bij de Ajax Vrouwen denk ik het hoogst haalbare. Maar het hoogst haalbare binnen elke tak van sport, en dus ook het vrouwenvoetbal, blijft toch het bondscoachschap. Dan werk je echt met de beste speelsters van Nederland. Bij een club heb je Ruim honderdvoudig in- toch altijd met een mix van jong en oud te maken. Als temationai Daphne Korter bondscoach heb je de luxe om overal de beste speelsters is aanvoerder van de Ajax 1 Vrouwen. vandaan te halen. Bovendien werk je dan naar EK's, WKs en de Olympische Spelen toe. Met mijn huidige baan bij Ajax ben ik echter helemaal tevreden. Ik zie veel uitda gingen om hier de komende jaren iets neer te zetten.' Stelling 7: De deelname van Ajax is essentieel voor de de finitieve acceptatie van het vrouwenvoetbal in Nederland. 'De deelname van Ajax geeft in ieder geval een enorme boost aan het vrouwenvoetbal. Datzelfde geldt voor de entree van PSV. Doordat Ajax en PSV nu meedoen, zijn twee van de drie clubs uit de traditionele top-3 in het vrouwen voetbal vertegenwoordigd. Al sinds de start in 2007 werd er over Ajax, Feyenoord en PSV gesproken. Ondanks het feit dat AZ en FC Twente het fantastisch deden, ontbrak er toch nog iets. Dankzij de komst van Ajax en PSV kunnen jonge meisjes nu dromen van een carrière als speelster van Ajax of PSV. Net zoals ieder klein jongetje ervan droomt om ooit in de ArenA te spelen. Het resultaat zal uiteindelijk allesbepalend zijn, maar als ik zie hoe er tijdens de voorbereiding op de komst van de Ajax Vrouwen is gereageerd, belooft dat veel goeds. Binnen de club voel ik veel warmte en iedereen wil ons waar mogelijk helpen. Natuurlijk loop je weieens tegen dingen aan, maar denk je dat Frank de Boer dat niet heeft? Een coach wil altijd het beste voor zijn team.' Stelling 8: Daphne Koster en Anouk Hoogendijk hebben als ambassadeurs van het vrouwenvoetbal een grotere verant woordelijkheid. 'Ze hebben allebei in ieder geval meer ervaring dan de rest doordat ze als international en iconen van het vrou wenvoetbal al vaker in dit soort situaties zijn geweest. De interviewaanvragen die bij Ajax binnenkomen, zijn vaak voor een van deze twee speelsters bestemd. Maar we hebben nog meer meiden in het team die het prima zouden kunnen verwoorden. Naast haar waarde in de media is Daphne voor mij ook een verlengstuk in de kleedkamer Met al haar ervaring is zij als aanvoerster van onschatbare waarde. Zij bepaalt uiteindelijk de hiërarchie in de kleedkamer en weet als geen ander wat er in de topsport gevraagd wordt.' Stelling 9: Mijn werk als sportinstructeur in de gevangenis heeft me als coach gevormd 'Na mijn ClOS-opleiding ben ik direct als sportinstructeur in de gevangenis gaan werken. Het begon als vakantiewerk, maar mondde uiteindelijk al snel uit in een fulltimebaan bij de penitentiaire inrichting in de buurt van het Olympisch Stadion. Daar heb ik tussen 1986 en 1990 een bijzondere tijd beleefd. Als pas afgestudeerde sportleraar ging er een wereld voor me open. Je kan wel stellen dat ik daar mijn leerschool heb gehad. Ik werkte met mensen die in af wachting van hun straf waren. Daardoor ik had ik met een enorm diverse groep sporters te maken. Het varieerde van mensen die in afzondering zaten, tot gedetineerden met verslavingsproblemen. Dat vergde telkens weer een andere aanpak. Die tijd in de gevangenis heeft me als coach mede gevormd.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 76