'Natuurlijk loop je weieens tegen dingen aan, maar denk je dat Frank de Boer dat niet heeft? Een coach wil altijd het beste voor zijn team' AJAX VROUWEN 75 A misschien ook bij mezelf - dingen zijn blijven liggen. Die ervaring probeer ik nu bij Ajax mee te nemen door ook op beleidsmatig niveau mijn input te geven. Het feit dat Ajax ook een eigen opleiding voor meisjes gaat opzetten geeft aan dat de club een toekomstvisie met het vrou wenvoetbal heeft. Ik heb dankzij mijn driejarige contract de tijd gekregen om samen met mijn staf, de speelsters en de mensen van de club iets neer te zetten.' Stelling 4: In de conservatieve voetbalwereld zal er altijd verdeeldheid over vrouwenvoetbal blijven bestaan. 'Dat denk ik wel. Maar dat hoeft niet slecht te zijn. le dereen mag een eigen mening hebben. Maar als je er een mening over hebt, moet je ook kennis van zaken hebben. Dan moet je wedstrijden gezien hebben, zodat je een reëel beeld van de Ajax Vrouwen hebt gekregen. En dan mag je het uiteraard alles of juist niets vinden. Dat veroordeel ik zeker niet, maar je moet het vrou wenvoetbal wel een kans geven. Kijk bijvoorbeeld naar de afgelopen Olympische Spelen, waar ruim tachtigdui zend toeschouwers bij de vrouwenvoetbalfinale tussen USA en Japan op de tribune zaten. Daarnaast werd er in Nederland even hard gejuicht voor de gouden medaille van zwemster Ranomi Kromowidjojo als voor de gouden plak van turner Epke Zonderland, ledereen in Nederland was enthousiast omdat ze met eigen ogen zagen wat de sporters er allemaal voor gedaan hadden om tot die ultieme prestatie te komen. Dat geldt in zekere zin ook voor de speelsters van Ajax. Ik weet als coach hoeveel ze er voor moeten doen om er het maximale uit te halen. Ze zetten er alles voor opzij om iedere dag om 16:00 uur te kunnen trainen. En dat in combinatie met hun studie of werk. Iedere keer slagen ze erin om op tijd en vol enthousiasme op de Toekomst te verschijnen. Gewoon omdat ze iedere dag beter willen worden, maar bovenal omdat het voetballiefhebbers zijn.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 75