NIEUWE OPZET VOOR JONG AJAX 68 JONG AJAX De Beloftencompetitie ondergaat dit seizoen een gedaanteverwisseling. In plaats van een hele competitie worden er drie poules geformeerd. Jong Ajax speelt in poule A van 13 augustus tot en met I oktober een halve competitie tegen de zeven groepsgenoten Jong AZ, Jong sc Heerenveen, Jong FC Groningen,Jong NEC/FC Oss, Jong FCVolendam.Jong FC Zwolle en Jong De Graafschap. Daarna vormen de bovenste vier teams van de drie poules een nieuwe competitie van twaalf deelnemers, die een hele competitie spelen in de periode medio oktober 2012 tot en met mei 2013. Alle teams spelen in de nieuwe opzet in totaal 29 (7 plus 22) com petitiewedstrijden. GeryVink omarmt het initiatief.'Die opzet is prima. Het is belangrijk dat jonge voetballers goede wedstrijden .spelen en dat krijg je met zo'n competitie wel. We moeten ervoor zorgen dat we bij de bovenste vier eindigen, want dan kom je in een sterke competitie. Dat moet geen discussie zijn. We hebben de kwaliteiten en je moet bij Ajax altijd om de bovenste plaatsen meedoen. Of de druk hoger is? Bij Ajax is er altijd druk om te winnen en spelers af te leveren. Wij zijn er om het individu klaar te stomen voor het eerste elftal. Dat is ook de prioriteit, maar verlies je drie keer achter elkaar, dan hoor je het ook. Wel vind ik het erg jammer dat het bekertoernooi is geschrapt.'Jong Ajax won vorig seizoen het bekertoernooi van de Beloften door een overwinning op Jong FC Utrecht in de finale en blijkt met de nieuwe opzet voorlopig de laatste bekerwinnaar Bij de vraag of hij zelf een ontdekker is, kijkt hij nadenkend voor zich uit. 'Nou, ik ben heel erg ondeugend. Ik ben ondeugend in de zin dat ik net even iets anders doe dan de rest van de wereld. Ik wil uniek en onderscheidend zijn in mijn uitvoeringen. Dat mensen zeggen: jeetje, wat een mooi jaar hebben we gehad, of: wat heb ik me goed ontwikkeld. Ik heb een bepaalde denkwijze over hoe je een team beter kunt laten voetballen en spelers beter kunt maken.' Centraal staat spelers opleiden en spelers klaarstomen voor het eerste.'Dat moet al vanaf de F'jes. In mijn fase de laatste fase van de jeugdopleiding, moet ik tegen Frank de Boer kunnen zeggen, als hij een bepaalde speler wil hier Frank, neem hem.' Maar ook het winnen van duels is belangrijk, benadrukt Vink. Het vinden van een juiste balans is essentieel/Winnen hoort ook bij je opleiding Dat gaat prima samen. Als een speler zich goed door ontwikkelt en beter is dan de rest, kan hij het verschil maken tegen andere tegenstanders. Als iedereen beter wordt, ga je vanzelf winnen.' Het succes van het afgelopen seizoen hoopt Vink te herhalen.'We kunnen weer gaan knallen dit jaar. Ik zou het mooi vinden als we weer een aantal spelers kunnen laten debuteren in Ajax Idat is voor mij het ultieme. En het is meegenomen als je aan het einde van de com petitie een goed resultaat behaalt. Bij de bovenste drie eindigen is de norm. Ja, daar gaan we voor.' Eerste rij: Lesley de Sa, Danzell Gravenberch, Chiel Kramen John Bosman, GeryVink, Maurits Schmitz.Joeri de Kamps, YenerArica Tweede rij: Dick Schoenaken Mike Busse, Ruben Ligeon, Roly Bonevacia, Mats Rits, Gino van Kessel, Herman Arendse. Derde rij: Peter Hoogland, Sven Nieuwpoort, Fabian Sporkslede, Xandro Schenk, llan Boccara, René Stam.

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 68