Gery Vink 66 JONG AJAX KRACHT VAN KWETSBAARHEID «ALTIJD ZOEKEN NAAR DE JUISTE BALANS' Opnieuw ftaat Gery Vink samen met zijn assistent John Bosman voor een uitdagend en hopelijk weer een mooi voetbaljaar. De altijd vrolijke oefenmeefter van het Be- loftenteam heeft er zin in. Tekst Nadia Marhoum Een nieuw seizoen betekent: nieuwe ronde, nieuwe kansen. De Beloftenspelers krijgen de mogelijkheid zich verder te ontwikkelen en een stap dichter bij het eerste elftal te komen. Een uitdaging voor de jonge Ajacie- den, maar ook voor de trainer zelf. 'Met Jong Ajax is het best een klus om ervoor te zorgen dat de spelers naar elkaar toegroeien omdat je wisselende spelers hebt in de groep,' legt Gery Vink uit. 'Ik zeg altijd: alles gebeurt de eerste keer We spreken met iedere speler afzonderlijk op de eerste dag. We spreken in complete openheid met elkaar en daardoor krijg je al een bepaalde binding. Zij maken de afspraken en wij managen of dat acceptabel is. Komen ze hun afspraken niet na, dan ontstaat er een probleem. Maar daarvoor dient er een bepaalde saamhorigheid in de groep te komen. Als er acceptatie is naar elkaar, heb je daar in het teamproces veel voordeel van. Daar letten we met name de eerste paar dagen goed op. Hoe gaan we met elkaar om? Wat zeggen we tegen elkaar? Wat is de norm?' Door zijn warme uitstraling en eerlijkheid lopen de spelers met Vink weg.'Ik kan geen enkele speler op noemen met wie ik niet close ben,' zegt hij. 'Met "close" bedoel ik dat we open en kritisch naar elkaar toe kun nen zijn. Als ze het besef hebben dat je ze beter wilt maken, zullen ze nooit teleurgesteld zijn als je ze een keer aanspreekt op iets. Je moet een balans vinden in een unieke samenwerking.' Het bijzondere aan de trainer van Jong Ajax is dat je hem nooit zult betrappen op een chagrijnige blik of een gemompeld 'goedemorgen'. Altijd straalt de 46-ja- rige coach een en al positiviteit uit. Hij kijkt je met een vrolijke blik aan, maakt een praatje (of het nu om een bekende of een onbekende gaat) en groet de volgende persoon.'Dat zit echt in me,'zegt de Opheusdenaar met een glimlach.'Ik denk dat de positiviteit in mijn genen zit.' Zijn passie voor het trainerschap speelt daarbij ook een grote rol.'Ik vind het iedere dag een genot om op het gras te staan en ik zie het ook als een verrijking. Dat probeer ik ook uit te stralen naar de jongens toe. Het klinkt heel ver weg, maar ik hoop zo lang mogelijk op het veld te mogen staan en uniek te zijn in mijn manier van trainen.' Vink fungeert als vaderfiguur, maar moet soms ook omschakelen naar de rol van leraar'De ene keer heeft iemand een schop onderzijn kont nodig en een andere keer juist een aai over zijn bol. Het is de afwisseling. Soms moet je meedenken en moet je je kwetsbaar opstel len. Dat is iets waar de groep, maar ook het individu behoefte aan heeft.' Vink durft zich kwetsbaar op te stellen tegenover zijn spelers. Zo bleek maar weer eens tijdens de teambuil dingsdag afgelopen seizoen. In plaats van het traditionele voetvolley en een diner werd de dag gezellig bij Vink thuis gehouden. Het onderzijn hoede nemen van de spelers is typerend voor zijn werkwijze. 'Door een bepaalde

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 66