I DE COACH 25 De officiële Ajax-twitter volgt de twitter van Frank Ronald, alsook andere twitterende Ajax-spelers en oud-spelers. Check @afcaiax! in de laatste veertien wedstrijden hebben laten zien, wil je natuurlijk al veel eerder zien.Tijdens de eerste sei zoenshelft waren we bij vlagen ook wel dominant, maar de dreiging voor het doel ontbrak uiteindelijk. Dat was het grote verschil met die laatste veertien wedstrijden waarin we dominant speelden, kansen creëerden én telkens wonnen. Dat heeft ons uiteindelijk het kampi oenschap gebracht. Dat wil ik dit seizoen direct vanaf het begin terugzien.' Verwacht je dat je die vervolgstappen metAjax nu gemak kelijker kunt maken omdat je aan je tweede volledige seizoen als hoofdcoach begint? 'Het blijft lastig omdat we een aantal nieuwe spelers moe ten inpassen. Ik heb in ieder geval wel weer een jaar extra ervaring als hoofdcoach.Vorig seizoen waren de dingen tijdens de voorbereiding allemaal nog een beetje nieuw voor me omdat ik het jaar ervoor pas halverwege het seizoen was ingestapt. Het is me tijdens de afgelopen voorbereiding opgevallen dat ik eigenlijk minder hoefde te doen. Niet dat ik het minder druk had, maar het was eigenlijk veel meereen kwestie van kleine dingen aanstip pen. In dat opzicht was het wel ietsje gemakkelijker dan tijdens de eerste voorbereiding.' Je kwam tijdens de voorbereiding zelfs met stip in de top- 10 van beste trainers ter wereld volgens een internationaal statistiekenbureau. Wat zegt je dat? 'Het is leuk voor je trots, maar wat doe je er verder mee? Je bent pas een goede trainer als je langere tijd op een hoog niveau hebt gepresteerd. Nogmaals: twee keer landskam pioen worden is leuk, maar er valt nog veel te winnen.' Tijdens de eerste maanden merkte Benjafield dat er veel nieuwe ideeën en energie in zijn medische team aanwezig zijn. Aan hem als hoofd de taak om dat allemaal te kanaliseren, zoals hij dat zelf noemt. 'Er zitten maar 24 uur in een dag. We moeten dus gericht te werk gaan volgens een vastomlijnd plan.' Daarin maakt de Zuid-Afrikaan de vergelijking tussen een voetbalteam en een groot vrachtschip. 'Dat kan ook niet te veel van zijn koers afwijken. Onderweg kan je wel een beetje bijsturen, maar niet ineens een grote bocht naar links of rechts maken. Anders raak je te ver uit koers.' Zijn ervaring als hoofd medische staf bij Ajax Cape Town komt hem dus goed van pas. 'In de basis is alles hier exact gelijk. Het verschil is alleen dat Ajax Amsterdam veel groter is. De club heeft wereldwijd een enorme status en is echt een merk. Maar in de staf is de werkwijze hetzelfde. Natuurlijk was het voor mij een bijzonder moment toen ik tijdens de eerste gezamenlijke lunch met grootheden als Frank de Boer en Dennis Bergkamp aan tafel zat. Grootheden als voetballer en trainer heb ik het dan oven want dat is hoe de buitenwereld ze ziet. Ik zal mijn status natuurlijk nooit durven vergelijken met twee van Nederlands beste voetballers aller tijden. Maar als collega's zijn we gelijk aan elkaar' Om de verhoudingen tussen medische en technische staf aan te geven gebruikt hij opnieuw een metafoor'Je moet de relatie tussen de medische en technische staf eigenlijk zien als band tussen man en vrouw. Als ze ruzie hebben, zijn ze allebei in een ander deel van het huis te vinden. Maar met goede communicatie, respect, liefde en begrip ontstaat er een band waarin je steeds dichter naar elkaar toegroeit en elkaar versterkt. In een goed huwelijk is de man gelijk aan de vrouw, met ieder je eigen taken en kwaliteiten. Zo moet het dus zijn.' Gavin Benjafield tijdens het trainingskamp in De Lutte op de fiets met Theo Janssen en Miralem Sulejmani.

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 25