GAVIN BENJAFIELD STIPPELT MEDISCHE KOERS UIT 24 DE COACH 1 Mitchell Dijks en Stefano Denswil maakten indruk. Zijn ze al klaar voor de definitieve stap naar het eerste elftal? 'We moeten voorzichtig zijn met die jonge jongens. Het is belangrijk dat we ze rustig brengen, want ze krijgen in deze fase nog weieens met een dipje te maken. Dat is inherent aan de snelle ontwikkeling die ze doormaken. Voor hen geldt dat het vooral een kwestie is van ervaring opdoen. De handelingssnelheid moet omhoog zodat ze ook op het hoogste niveau meekunnen. Zoiets kost tijd. Viktor Fischer is bijvoorbeeld nog een A-junior; maar hij paste zich tijdens de eerste weken van de voorbereiding snel aan. Dat is het kenmerk van een goede speler Hij maakt snelle stappen.' Tegenover alle jongelingen staat ook de komst van bijvoor beeld Lasse Schone. Hoe heeft hij zich tijdens de voorbe reiding gemanifesteerd? 'Lasse is een speler met heel veel voetbalgogme. Een echte Ajax-speler Hij heeft zich snel aan het niveau van Ajax aangepast. Op trainingen en in wedstrijden heeft hij laten zien dat hij het niveau aankan.' PSV lijkt op voorhand de voornaamste titelconcurrent.Waar ligt de sleutel naar het kampioenschap? Waarin kan Ajax zich onderscheiden van de rest? 'We moeten onze speelstijl nog meer perfectioneren. En dan bedoel ik vooral: nog dominanter zijn. Dat kan al lemaal nog veel beter Het spel dat we afgelopen seizoen De medische &af van Ajax heeft afgelopen zomer een metamor fose ondergaan. Zo maakte onder anderen Gavin Benjafield (manager physical performance) zijn entree bij Ajax. De 36-jarige Zuid-Afrikaan, afkomstig van dochterclub Ajax Cape Town, heeft zich als hoofd medische étaf aan de club verbonden. Daar waar Frank de Boer samen met Dennis Bergkamp en Wimjonk het technisch hart vormt, is Benjafield lid van het medisch hart' van de club. Samen met zijn team werkt Benjafield nauw samen met de tech nische staf. Ondanks zijn nog prille dienstverband heeft hij de af gelopen periode weinig aanpassingsproblemen gekend. 'Tijdens de afgelopen vier jaar bij Ajax Cape Town heb ik continu met Nederlandse coaches gewerkt. Hennie Spijkerman, Foppe de Haan, Corné Groenendijk en Maarten Stekelenburg hebben mij de Ne derlandse denkwijze bijgebracht. Er was veel interactie tussen beide culturen. Ik voel me hier dus al snel thuis.' Na de spelers Steven Pienaar; Benni McCarthy, Aaron Mokoena, Eyong Enoh enThulani Serero is Benjafield het eerste staflid dat de overstap van Kaapstad naar Amsterdam maakt.'Dit opent nieuwe mogelijkheden in de samenwerking tussen beide clubs. De brug tussen Zuid-Afrika en Nederland wordt steeds breder' Benjafield spreekt graag in metaforen. Door zijn heldere manier van uitleggen kan hij zijn werk op een duidelijke en enthousiaste manier uitleggen.Tijdens zijn eerst werkdag op sportcomplex de Toekomst had Benjafield al direct'spreekuur'. Samen met zijn staf kwam iedere speler een kwartier langs voor een intakegesprek. 'Er zijn dit jaar veel wijzigingen in de medische staf. Er zijn nieuwe dokteren en fysiotherapeuten, dus ik wilde graag de spelers een- op-een spreken. Het had ook in een groep gekund, maar dan krijg je niet gelijk dezelfde vertrouwensband als die we nu hebben. Zeker in ons vakgebied is het belangrijk dat er direct een band ontstaat met een speler' In de denkwijze van de bewegingswetenschapper staat de sporter centraal. 'De speler zit ergens midden in het web. Daaromheen vindt hij een medisch team met trainers, dokters en fysio's.Vanuit de medische staf is het onze taak om de speler zo fit en sterk mogelijk te maken. En als er een blessure is, maken we samen een plan om de speler zo snel en goed mogelijk terug te krijgen.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 24