DE BOER KAN VAN GAAL EN MICHELS EVENAREN 22 DE COACH dag voor de eerste training heb ik bijvoorbeeld bewust een bericht op Twitter en Facebook geplaatst met de vraag of de fans hun vuurwerk thuis wilden laten. Door dat te doen, dringt het besef door dat wij als staf en spe lersgroep dat ook vinden. Ajax communiceert dergelijke boodschappen ook via de eigen officiële kanalen, maar het kan weieens helpen als ik er zelf ook iets over zeg. Daar ben ik vrij modern in. Het past wel bij mij als moderne trainer Ik vind het leuk om zo nu dan wat te posten, een prijsvraag te houden of contact met de achterban te hebben. Het staat nu allemaal nog een beetje in de kinderschoenen, maar over een aantal jaren hebben denk ik alle trainers wel hun eigen social media. Het wordt toch steeds belangrijker' Tijdens de Open Dag zei je op het podium dat je met Ajax voor de triple gaat. Hoe belangrijk is het om dit jaar opnieuw kampioen te worden? 'Stilstand is achteruitgang. Zo simpel is het.Twee keer landskampioen worden is leuk, maar er valt nog veel te winnen. Het ligt in mijn aard om nooit tevreden te zijn. Daarom zou het bijvoorbeeld mooi zijn als we dit jaar een paar rondes voor het einde kampioen worden.Want dat betekent dat we een goed seizoen hebben gehad. In 201 I stelden we het kampioenschap op de allerlaatste speeldag veilig in die onvergetelijke wedstrijd tegen FC Twente.Vorig seizoen werden we een speelronde voor het einde kampioen. Het zou mooi zijn als we dat ieder jaar iets verder kunnen opschuiven.' Frank de Boer kan dit seizoen een record uit het seizoen 1995-1996 evenaren. Dat jaar werd Ajax onder leiding van Louis van Gaal voor de derde keer op rij kampioen van Nederland. Naast Van Gaal slaagde tot dusver slechts één andere coach erin om Ajax de triple te bezorgen. Rinus Michels voltooide in het voorjaar van 1968 Ajax' eerste trilogie in landstitels. Sinds afgelopen seizoen deelt De Boer overigens al een unieke statistiek met Michels. Net als'de Generaal' heeft De Boer zowel als speler als als trainer van Ajax (minstens) twee landstitels behaald. De technische Staf - Carlo lAmi, Frank de Boer, Hennie Spijkerman en Dennis Bergkamp - met de kampioensschaal 2011 -2012.

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 22