Frank de Boer 20 DE COACH OP JACHT NAAR DE Tijdens zijn eer&e anderhalf jaar als hoofdcoach veroverde hij met Ajax dired: twee landditels. Dit seizoen ftaat Frank de Boer (42) voor de uitdag ing om voor de derde keer op rij kampioen te worden. Een pittige, maar prachtige opdracht. Tekst Daan Germans Met een verbaasde blik geeft Tobias Sana zijn mobiele telefoon af aan Frank de Boer Kort na het zetten van zijn handteke ning onder een driejarig contract wil de Zweedse aanvaller het bijzondere mo ment met zijn eigen iPhone vereeuwigen.Terwijl zijn ogen langs de aanwezigen in de vergaderzaal gaan, eist De Boer zijn telefoon op. Met de precisie van een beroepsfotograaf zet de coach van Ajax de nieuweling en zijn vriendin op Met de precisie van een beroepsfotograaf zet de coach van Ajax Tobias Sana en zijn vriendin op verzoek van de nieuwe ébeler op de foto. TRIPLE de foto. Voor de sponsorwand uiteraard, ook dergelijke details ontgaan de I 12-voudige international niet Het is een situatie die Sana nog wel vaker zal meemaken bij Ajax. Want De Boer schroomt er immers niet voor om een speler of supporter een klein college over de mogelijkheden van zijn of haar telefoon te geven. Of desnoods de foto te maken, voor zover hij er zelf niet op hoeft te staan. De man die Ajax de afgelopen twee seizoenen kampioen maakte, heeft niet alleen vërstand van voetbal, maar ook van de moderne techniek. Zoveel is duidelijk. En ook de wereld van social media kent sinds kort geen geheimen meer voor De Boer. Samen met broer Ronald begeeft hij zich zowel op Twitter als op Facebook. En dat levert geregeld bijzondere updates op. Past het bij een moderne coach om social media te ge bruiken 'In eerste instantie heb ik het vooral gedaan om te laten zien dat ik de echte Frank de Boer ben. Zeker op Twit ter heb je veel nepaccounts. Het is goed dat iedereen nu weet dat @frankronald 1970 het officiële account van Ronald en mij is.' Waarom deel je een account met je broer? 'Ik wilde niet in mijn eentje op Twitter zitten. Dat vond ik een beetje overdreven. Bovendien zijn we tweeling, dus we zijn wel gewend om dingen te delen. Ronald is overigens verreweg de fanatiekste twitteraar van ons tweeën. Hij geeft weieens een voorzetje en daar reageer ik dan weer op.' Bij Ronald viel vooral de tweet over Ruud Gullit in een kliko op. Jouw berichten gaan vrijwel uitsluitend over Ajax. Moet je als hoofdcoach van Ajax voorzichter zijn? 'Natuurlijk ligt alles wat je dan doet onder een vergroot glas, maar dat ben ik ook vanuit mijn tijd als speler al ge wend. Ik vind het vooral een mooi en handig middel. Een

Presentatiegids (1987-2013) | 2012 | | pagina 20