'Ik werk naar volle tevredenheid met de leden van de staf samen. Daardoor is het voor mij ook gemakkelijker om verantwoordelijkheden over te dragen' I* DE COACH 29 Frank de Boer voetbalt mee op de training. we hebben sindsdien eigenlijk nooit een jaar overgeslagen. Ik vind het heerlijk om veel buiten te zijn en het bos te ruiken. Op de camping kom ik echt tot rust. Bovendien heb ik daar mijn hele familie om me heen. Zowel mijn ouders en schoonouders als vrienden en kennissen heb ben daar hun caravan staan. Direct na afloop van het seizoen gaan we vaak eerst met het gezin op zonvakantie en daarna, richting het hoogseizoen, melden we ons een tijdje op de camping. Het mooie is datje daar bij de eerste zonnestraal direct naar buiten gaatThuis doe je dat nooit, dan kies je er eerder voor om televisie te kijken. Op de camping heb ik dat ding nog nooit aan gehad. Dan doen we lekker spelletjes met elkaar en besteden we extra aandacht aan onze dochters.Vaak zit ik urenlang met mijn schoonvader te klaverjassen. Blijer kan je mij niet maken. Klaverjassen op de camping is het mooiste wat er is.' Dankzij je voetbalcarrière heb je de hele wereld gezien. Je bent een echte wereldburger geworden. Toch zijn de camping en je woonplaats Monnickendam heilig voor je. Hecht je aan dat soort vastigheden? 'We hebben al sinds 1994 een huis in Monnickendam.Als speler van Ajax was die stad dus ook al mijn thuisbasis. Het is de plaats waar mijn vrouw Helen oorspronkelijk vandaan komtTussendoor hebben we natuurlijk op allerlei plekken gewoond. Van wereldsteden als Barcelona en Istanbul tot aan Qatar Stuk voor stuk allemaal prachtige ervaringen, al was het maar omdat ik dankzij mijn jaren bij Barcelona aardig Spaans spreek. Daar heb ik nu als trainer ook voordeel van.Toch vind ik het prettig dat we nu inmiddels alweer een aantal jaren volledig in Monnick endam wonen. Binnen tien minuten kan ik met de auto in alle tunnels van Amsterdam zijn. Bovendien wonen veel onze vrienden hier in de buurt. Ik hecht aan dat soort vastigheden.Vaak ben ik in een kwartier a twintig minuten op sportcomplex de Toekomst. Ideaal toch?' Het valt op dat je tijdens trainingen vaak met de oefeningen meedoet. Op dat soort momenten ga je als trainer letterlijk voorop in de strijd. Doe je dat bewust? 'Als ik meedoe, is dat vaak functioneel. Ik doe het niet om dat ikzelf zo graag mee wil doen. Bij oneven aantallen kan ik door zelf even mee te doen snel een verschil opheffen. Natuurlijk vind ik dat op die momenten harstikke leuk. Je wilt zelf immers ook een beetje fit blijven. Daarnaast kun nen de spelers van mijn coaching zeker nog wat leren.' Hoe zit het met je coach ing bij vrije trappen? Kan je jouw handelsmerk als speler ook op de huidige specialisten bij Ajax overbrengen? 'ledereen heeft zijn eigen techniek bij het nemen van een vrije trap. Daar valt niet zoveel aan te veranderen. Maar als

Presentatiegids (1987-2013) | 2011 | | pagina 29