DE BOER KOESTERT DE IMITATIES VAN EDWIN EVERS 28 DE COACH Wat vind je van die imitaties? Hoe is het om jezelf in de auto te horen? Zijn die imitaties weieens onderwerp van gesprek met de spelers in de kleedkamer? Frank de Boer met zijn as sistenten Dennis Bergkamp en Hennie Spijkerman. Sinds 1998 wordt Frank de Boer regelmatig door Edwin Evers geïmiteerd op de radio.Tijdens het ochtendpro gramma Evers staat op hoort De Boer zichzelf regelmatig voorbijkomen op Radio 538. 'Hij begon met die imitaties toen Ronald en ik naar FC Barcelona gingen. Eigenlijk is hij dus mede dankzij ons zo populair geworden. Het grappige is dat ik het de eerste zeven jaar eigenlijk niet gehoord heb. Doordat ik al die jaren in het buitenland zat, moest ik vaak van anderen horen dat we weer waren nagedaan op de radio. In het begin gingen die sketches bijna altijd over geld. Daar werd ik weieens moe van. Maar tegenwoordig gaat het eigenlijk steeds meer over andere randzaken. Dat vind ik harstikke leuk. Zolang de mensen over je praten, betekent het dat je goed in de markt ligt.' 'Nu ik trainer van het eerste elftal ben, hoor ik het nog zelden in de auto. Ik ben vaak al vroeg op de club, terwijl die imitaties meestal ergens tussen negen en tien uur zijn. Dan hoor ik hem op de heenweg zeggen dat hij straks nog even met Frank en Ronald gaat bellen, maar dan zit ik al op kantoor Als trainer van de AI begon ik vaak iets later waardoor ik het meestal wel hoorde. We hebben het trouwens ook weieens gehoord als ik mijn dochters met de auto naar school bracht. Dan zeiden ze: papa, dat ben je toch helemaal niet? Je stem lijkt er niet eens op.' 'Bij Ajax heb ik het nog niet meegemaakt. In mijn tijd als assistent-bondscoach hebben we het weieens in de spelersbus als ijsbreker gebruikt. Dat was in maart 2009 toen Wesley Sneijder in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Schotland op de bank moest beginnen. Na afloop was er in de media een hele heisa omdat hij snel een taxi naar huis zou hebben genomen. In de aanloop naar de volgende wedstrijd - waarin Sneijder weer in de basis stond - kwam teammanager Hans Jorritsma met een frag ment uit het programma van Edwin Evers naar me toe. Hij had die ochtend een grappige parodie op dat voorval gemaakt, met mij uiteraard weer in de hoofdrol.Toen we dat fragment samen met Bert van Marwijk terugluisterden, hebben we echt tranen gelachen. Met elkaar besloten we toen om dat stukje op weg naar het stadion in de spelersbus te laten horen. Het werd een groot succes want iedereen lag in een stuip van het lachen. Het was een mooi middel om de spanning even weg te halen.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2011 | | pagina 28