'Als je de juiste snaar kunt vinden bij de spelers, gaan ze als de brandweer voor je. Dat is wat je als trainer uiteindelijk wil bereiken' Dankzij het kampioenschap en het ontbreken van een groot eindtoernooi heeft Ajax een lange voorbereidingstijd op het nieuwe seizoen gehad. Was dit de meest ideale voorbereiding die je je kunt wensen? Was je zelf ook meer dan ooit toe aan vakantie na je eerste halve seizoen als hoofdtrainer? Ga je nog steeds ieder jaar naar de camping? zou ik er dan mijn hoofd over breken als zij dat met al hun ervaring zo invullen?' 'Het heeft heel veel gescheeld dat we dit jaar geen voor rondewedstrijden voor de UEFA Champions League hoefden te spelen. Daardoor konden we gedurende een lange periode rustig naar het nieuwe seizoen toewerken. Ook heb ik een aantal spelers wat langer vakantie kunnen geven. Door het WK van vorig jaar en de CL-kwalificatie hebben meerdere jongens toen maar een korte vakantie gehad. Dat hebben we nu kunnen compenseren. Fysiek kan je het altijd wel blijven volhouden, maar mentaal is de pijp op een gegeven moment gewoon leeg. Dan wordt het lastig om je steeds weer opnieuw op te laden. Nu merkte ik tijdens de voorbereiding dat alle spelers volledig uitgerust aan het nieuwe seizoen zijn begonnen. Boven dien hebben we er straks ook profijt van dat de spelers geen terugslag krijgen als gevolg van overbelasting of een te korte vakantie.Voor iedereen voelt dit als een nieuwe start. Het goede gevoel van het kampioenschap werkt daar uiteraard ook aan mee.' 'Eigenlijk wel. Het was heerlijk om een aantal weken achter elkaar vrij te zijn. Het was goed om gezellig een langere periode samen met de familie doorbrengen. Ik heb na 28juni20ii: Frank de Boer het kampioenschap even alles aan de kant gezet zodat ik *efnt aan zijftef st£Z°-~ r r o ledige seizoen als hoofdtrai- me weer volledig kon opladen voor het nieuwe seizoen, ner van Ajax. Al met al heb ik een ongelofelijk drukke anderhalf jaar achter de rug. Dat begon in het voorjaar van 2010 al met de voorbereiding op het WK in Zuid-Afrika. Daarna een half jaar Ajax AI en vervolgens in december de overstap naar het eerste elftal. Dat eerste half jaar was heel intensief met als prachtige beloning het kampioenschap tot besluit. Het was voor mij de ultieme afsluiting van mijn eerste, weliswaar halve, seizoen als hoofdtrainer van Ajax.' 'Absoluut. We gaan nog steeds iedere zomer met veel plezier naar de camping op de Veluwe.We staan er nu al 36 jaar met de hele familie. Het is allemaal begonnen toen ik vroeger als kleine jongen met mijn ouders meeging en

Presentatiegids (1987-2013) | 2011 | | pagina 27