JAN OLDE RIEKERINK TALENT VAN DE TOEKOMST 85 DE TOEKOMST W Jan Olde Riekerink (47) begint aan zijn vierde seizoen als hoofd van de jeugdopleiding van Ajax. Olde Rie kerink begon zijn loopbaan als trainer bij Ajax. Na een stageperiode bij de Al trainde hij een aantal jeugdteams, respectievelijk de DID2, B2 en AlIn het seizoen 1999-2000 was Olde Riekerink werkzaam als assistent-trainer van Jan Wouters bij de A-selectie, hierna werd hij hoofdtrainer van Jong Ajax. In zijn eerste jaar als coach van de Beloften (2000-2001werd Jan Olde Rie kerink landskampioen met het team. Het seizoen daarna haalde hij met de Beloften zelfs de halve finale van de Nederlandse beker In mei 2002 werd Olde Riekerink aangesteld als hoofdcoach van de Belgische eersteklasser AA Gent, waarna hij eind 2003 aan de slag ging als trainer bij Emmen. Olde Riekerink was in het seizoen 2005-2006 actief als assistent-trainer van Co Adriaanse bij FC Porto. In 2006-2007 werkten de twee trainers nogmaals samen bij Metallurg Donetsk in de Oekraïne. Als speler debuteerde de Hengelo'erjan Olde Riekerink op zijn twintigste in het betaalde voetbal bij Sparta, waar hij vijf seizoenen speelde. In 1990 maakte hij voor één seizoen de overstap naar FC Dordrecht, dat uitkwam in de Eerste Divisie. Olde Riekerink sloot zijn voetbalcarrière als speler af bij Telstar Zijn laatste wedstrijd speelde hij op 16 mei 1993:Telstar - Veendam (6-1De middenvelder scoorde in 151 wedstrijden zes doelpunten. De jeugdopleiding van Ajax roept elk jaar een van de vele talenten uit tot Talent van de Toekomst. Dit seizoen viel de eervolle titel te beurt aan Christian Eriksen. Eriksen komt daarmee in een mooi en illuster rijtje terecht. De talentvolle en technisch begaafde speler volgt onder meer Daley Blind en Siem de Jong op, maar ook Champions Leaguewinnaar Wesley Sneijderj Rafael van derVaart en John Heitinga. Eriksen kende afgelopen jaar een droomseizoen.Tot aan de winterstop speelde hij iedere zaterdag in Ajax AI onder leiding van Frank de Boer en Bob de Klerk. Martin Jol nam hem in januari mee op trainingskamp in Portugal en sindsdien maakt hij deel uit van de A-selectie. Eriksen maakte zijn debuut in de Eredivisie, speelde Europees voetbal en debuteerde in maart voor het nationale elftal van Denemarken. Dat Eriksen, die in februari 18 werd, een enorm talent is bleek ook wel uit zijn afwezigheid bij de traditionele bek endmaking van de gekozene op de Vanenavond. De speler verbleef op dat moment met het Deense elftal in Zuid- Afrika voor het WK. Zijn gastgezin Hrkac nam uit handen van Sjaak Swart de bijbehorende trofee in ontvangst. Jan Olde Riekerink, hoofd van de Ajax-jeugdopleiding, sprak daarbij mooie en lovende woorden over de speler'Met zijn voetbalkwaliteiten en zijn mentaliteit is-hij een voor beeld voor de jeugd, maar ook met de overwinning van de taal en cultuurVanwege de manier waarop hij ermee omgaat en de manier waarop hij zich presenteert, is deze prijs meer dan terecht.' In de eerste helft van het seizoen 2009-2010 maakte Christian Eriksen nog 'ge woon' deel uit van Ajax Al, dat op 5 december met 7-3 van koploper PSY Al won. Eriksen scoorde twee maal. Een maand later ging hij mee met het eerste op trai ningskamp naar Portugal.

Presentatiegids (1987-2013) | 2010 | | pagina 85