INDIVIDUELE ONTWIKKELING STAAT VOOROP De visie van Albert van der Dussen en Bryan Roy 74 W JONG AJAX Jong Ajax heeft dit seizoen twee nieuwe trainers. Bryan Roy en Albert van der Dussen zijn de opvolgers van Pieter Huistra en Fred Grim. Beide trainers stellen zich aan de vooravond van hun eerste jaargang als trainers van de Beloften voor. Tekst Nadia Marhoum Albert van der Dussen (links) en Bryan Roy. Stipt op tijd komen de kersverse Jong Ajax-trainers de bestuurskamer van de Toekomst binnenlopen. Bryan Roy, voormalig Ajax-speler en jeugdtrainer van diverse Ajax-elftallen, is een van de twee trainers. Hij wordt op de voet gevolgd door een nieuw gezicht binnen de club: Albert van der Dussen. De Jong Ajax-trainers zijn inmiddels drie weken bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hoe verloopt de samenwerking tussen de twee trainers tot nu toe? 'Dat mag hij zeggen,'zegt Roy al lachend naarVan der Dussen. Op een enthousiaste toon vervolgt hij toch zelf:'Wat mij betreft verloopt de samenwerking zeer goed. Albert is een bekwame trainer met veel ervaring.'Van der Dussen zelf zegt nog wel te moeten wennen aan het ritme bij Ajax. 'Ik heb wel betaald voetbalervaring bij ADO Den Haag en RKC Waalwijk opgedaan, maar dit is echt de top van Nederland.' Hij geniet en dat is duidelijk zichtbaar'Het is altijd mijn passie geweest om fulltime met voetbal bezig te zijn. Als zo'n kans voorbij komt, dan pak je die met beide handen aan. Ik vind het fantastisch.' De spelers van Jong Ajax maken een zeer gemotiveerde en gedreven indruk op de trainers. Vooral op Van der Dussen, die een frisse kijk heeft op de selectie. 'Het is een rustige groep die qua inzet maximaal wil slagen. De jongens maken een gemotiveerde indruk op mij,' aldus de trainer Roy kent de meeste spelers al langec 'Er zijn veel jongens bij die ik ook in de jeugd heb gehad. Ze zijn erg leergierig, gretig en super gemotiveerd." TOPTALENTEN Roy en Van der Dussen hebben met Jong Ajax een dui delijke visie voor ogen: de individuele ontwikkeling van de spelers.Van der Dussen legt uit.'De exceptionele talenten worden apart begeleid en krijgen meer individuele trai ningen. De focus ligt dit seizoen echt op het ontwikkelen van toptalenten.' Zelf was Roy vroeger ook zo'n toptalent. De buitenspe ler van weleer speelde na vijf seizoenen Ajax I bij het Italiaanse US Foggia, het Engelse Nottingham Forrest, het Duitse Hertha BSC en ten slotte NAC Breda. Na deze imposante voetbalcarrière begon hij in 2001 als jeugdtrainer van Ajax D2. Na dat elftal trainde Roy de E3, weer de D2, de BI en in 2008-2009 de C2. Afgelopen voetbaljaargang hield de kersversejong Ajax-trainerzich bezig met individuele trainingen voor de onderbouw.'Ik heb de buitenspelers van de Cl tot de Al individueel getraind. Dat ging goed en dat blijf ik ook gewoon doen naast het trainerschap van Jong Ajax.' De ervaring die hij opdeed als voetballer en de ervaring als trainer leerden hem out of the box te denken.'Toen ik bij Ajax voetbalde, zei ik altijd:'Dft is de manier hoe er gevoetbald moet worden,' vooral qua aanval. Punt. Maar in het buitenland heb ik geleerd dat er aanvallend gezien meerdere wegen naar Rome leiden. Ik ben alles breder gaan zien. Dat is inherent aan reizen. Je steekt van alle voetbalculturen en denkwijzen wat op. Mijn blik op het voetbal is daardoor veel breder geworden.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2010 | | pagina 74