DE AJAX FOUNDATION MISSIE VISIE PROJECTEN 135 Sgy. AJAX COMPLEET [W De Ajax Foundation is opgericht op 18 maart 2010 tijdens het 110-jarig bestaan van de club. De foundation is opgericht omdat Ajax zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid wil nemen en tonen. Onder de Ajax Foundation vallen alle goede doelen die Ajax op maatschappelijk gebied ondersteunt. Door de oprichting van de foundation kan Ajax zijn leidersrol en voorbeeldfunctie beter benutten. Tevens geeft de foundation transparantie van geldstromen. Tot slot zet de foundation Ajax structureel in de maatschappij door een uitgekiende regie op het gebied van goede doelen. Ajax streeft ernaar een belangrijke rol te spelen in de samenleving door de impact en de uitstraling van de club te benutten. Op een betrokken, sympathieke en respectvolle manier wil Ajax verbondenheid stimuleren en voetbal- en levensvaardigheden positief beïnvloeden, zonder commerciële doeleinden. Ajax is zich ervan bewust een voorbeeldfunctie en leidersrol te hebben en vindt het be langrijk als topclub zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen. Ajax vindt het van groot belang maatschappelijke projecten op het gebied van sport en gezondheid, sociale integratie en educatie te ondersteunen. De Ajax Foundation steunt meerdere projecten die vallen binnen de drie bovengenoemde pijlers van de foundation. Missie Amsterdam Zuidoost Via sport ontmoeten kinderen elkaar en komen zij in contact met andere culturen. Elk jaar brengen de spelers een bezoek aan scholen in de wijk Amsterdam Zuidoost en geven zij clinics op Ajax Cruyff Courts. Ajax Scholenproject Het Ajax-scholenproject is een initiatief van AEGON en Ajax. De basis van het project zijn de vijf kernwaarden die ook terugkomen in het beleidsplan van Ajax (innovatief, creatief, professioneel, ambitieus en betrokken). Deze waarden zijn verweven in het lesmateriaal. Ronald McDonald VU Kinderstad Ajax heeft sinds 1998 een partnership met de VU Kinderkliniek. Voor Ajax was het heel belangrijk dat er in Kinderstad een Ajax Spelershome gebouwd zou worden, omdat veel patiëntjes Ajax-fan zijn. De patiëntjes worden regelmatig uitgenodigd voor een wedstrijd. Ook brengen spelers en technische staf regelmatig een bezoek aan de VU kinderkliniek en Kinderstad. Ajax realiseert zich dat het kinderen niet beter kan maken, maar wel voor een aangenamer leefklimaat kan zorgen. Ajax KiKa dag De Ajax Kika dag wordt jaarlijks door Ajax georganiseerd samen met de Amsterdamse ziekenhuizen AMC en VUmc en de Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa).Tweehonderd chronisch zieke kinderen kunnen op sportcomplex de Toekomst de hele middag even gewoon kind zijn en geen patiënt. Missie Ajax Cape Town Ajax Cape Town heeft in maart 2008 het Ajax Cruyff Court Cape Town geopend in de wijk Cross Road. De ambitie is om Ajax Cape Town maatschappelijk te laten integreren in diverse townships in lijn met de vijf clubwaarden van Ajax en daarmee de club een centrale plaats te geven in deze gemeenschap. De jeugdopleiding en selectie van Ajax Cape Town zorgen voor clinics in townships en bezoeken scholen. Ajax Foundation Arena Boulevard 29 I 101 AX Amsterdam Zuidoost Telefoon: 020-31 I 1441 Email: foundation@ajax.nl Website: www.ajaxfoundation.nl Bankrekeningnummer: 51 151 1515 Vurnon Anita en Urby Emanuelson bij het Ajax-scholenproject in Amsterdam Zuidoost. Jaarlijks brengen de Ajacieden een bezoek aan Ronald McDo nald VU Kinderstad Luis Suarez meet een deelnemer aan scoren voor Gezondheid. De jeugdopleiding en selectie van Ajax Cape Town zorgen voor clinics in townships en bezoeken scholen.

Presentatiegids (1987-2013) | 2010 | | pagina 135