MAARTEN STEKELENBURG 98 A J AX CAPE TOWN Geboren 13-12-1972 Geboorteplaats Amsterdam Opleiding Cios, Sportmanagement, UEFA A-diploma Speler Argon (zondag hoofdklasse), Huizen (zaterdag hoofdklasse) en AFC (zondag hoofdklasse) Trainer 1999-2002 AjaxD2, 2002-2004 Ajax Cl, 2004-2006 Ajax BI, 2005 hoofd jeugd opleiding Ajax ad-interim, 2006-2007 Jong Ajax (met Aron Winter), 2007-2009 Ajax B2, 2009 hoofd jeugdopleiding Ajax Cape Town Privé Getrouwd met Marije, zoon Manoek, dochters Sterre en Puk Toekomst. Wij hebben hier teams voor onder 11, onder 12, onder 13, onder 15, onder 17 en onder 19, waarin ook drie eerstejaars senioren spelen. We hebben ook tiny tods, jongere spelers die we een paar keer van hun eigen club halen om hier mee te trainen. Ik heb ook een secretaris in dienst die me veel administratief werk uit handen neemt, waardoor ik mij kan focussen op de technische facetten van mijn baan.' VINGER IN DE PAP Vooraf wist Stekelenburg niet wat hij kon verwachten van Ajax Kaapstad. Eén keer had hij een reis meegemaakt met De laatste speler die overkwam van Ajax Cape Town is Eyong Enoh. De Kameroener kwam vorig seizoen naar Amsterdam. Maarten stekelenburg te midden van de jeugdcoaches van Ajax Cape Town. de Amsterdamse directie om eens te kijken hoe het er bij de zusterclub aan toeging. In zijn eigen functie als jeugdtrainer had hij al eens talentvolle jongens overgekregen voor stages. 'Je kunt het pas ervaren als je er werkt. Het enige bééld dat ik mij van de spelers kon vormen, was als ik als jeugdtrainer in Amsterdam een jongen op stage kreeg. Die spelers waren meestal technisch heel goed ontwikkeld. Opvallend genoeg waren het fysiek kleine spelers. Net als Ajax Amsterdam het verwijt krijgt dat er vooral kleine voetballers zijn. Het niveau vond ik goed. Ook nu ik er tussenin zit, vind ik dat prima.' Stekelenburg heeft nog een grote wens. 'Ik zou graag zien dat voor een jeugdspeler van hier de opleiding langer doorgaat. Ik zou willen dat hij, als hij het eerste elftal kan halen, daar een aantal seizoenen in speelt en pas dan de overstap maakt naar Amsterdam. Niet als A-junior. Want in Amsterdam zijn zoveel eigen talenten. Die moetje niet in de weg lopen. Hij is dan een van de velen. Eaat hem liever in zijn eigen omgeving spelen. Spelen in Ajax Cape Town 1 is goed voor de ontwikke ling van jonge spelers. Wel moet Ajax Amsterdafm een vinger in de pap blijven houden. En dat is precies de bedoeling. Na mij wil men ook weer een Amsterdams geschoold persoon op deze positie. Want iemand die, net als ik nu, jarenlang mee heeft gelopen in de jeugdopleiding in Amsterdam weet welke processen belangrijk zijn om stappen te kunnen maken. Ik voel me echt iemand die de Ajax-cultuur beschermt.' AMSTERDAMSE VISIE Door zijn komst keert de Amsterdamse visie langzamer hand terug in Kaapstad. 'We moeten bijvoorbeeld ook de hele afdeling scouting opnieuw opzetten. Jan Pruijn, head technical affairs, is daarmee bezig. We hebben Kaapstad opgedeeld in regio's, zoals we in Amsterdam ook hebben gedaan. Elke regio heeft een coördinator. Daarmee zijn we onlangs begonnen en hoe dat werkt kunnen we, nu de tweede competitiehelft van start gaat, gaan beoordelen. De doorstroom van de jeugdopleiding is goed. Ajax Cape Town 1 heeft een jonge selectie met veel spelers uit de eigen jeugd. De jeugdopleiding bestaat tien jaar, dus nu zou je de vruchten moeten plukken. Ook in onder 17 en onder 19 zie ik een aantal spelers van wie ik denk dat ze het eerste

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 98