32 3-3 (1-2) w DAGBOEK VAN DE VOORBEREIDING VRIJDAG 24 JULI Ajax heeft overeenstemming bereikt met Demy de Zeeuw. De middenvelder is afkomstig van AZ en tekent in Amsterdam een contract dat ingaat op 27 juli 2009 en een looptijd heeft van vier seizoenen, tot en met 30 juni 2013. Voor de 26-jarige De Zeeuw ging een diepe wens in vervulling. Toen hij als klein mannetje een keuze moest maken of hij voor Feyenoord, PSV of Ajax zou zijn, twijfelde hij geen moment. Ajax was zijn club. Dus stond hij in 1995 als elfjarig jochie op het Leidseplein mee te dansen toen Ajax de Champions League had gewonnen. 'Ik wilde graag naar Ajax,' vertelt hij vrijdagavond in de Amsterdam ArenA. 'Want Ajax is een mooie en grote club. Natuurlijk heb ik het feit dat ik bij AZ Champions League zou spelen, meegenomen in de overweging, maar ik was toe aan een nieuwe uitdaging en ik denk dat Ajax een mooie uitdaging is.' De geboren Apeldoorner begon bij Go Ahead, stapte daarna over naar AZ om nu bij Ajax een contract te tekenen. Een prachtige opbouw. 'Ik heb me goed ontwikkeld, ben bij AZ ook international geworden. Ik hoop dat ik met mijn kwaliteiten van waarde ben voor Ajax. Ik heb twee keer contact gehad met trainer Martin Jol. We hebben het daarin nog niet inhoudelijk gehad over mijn rol bij Ajax, maar hij gaf aan mij er graag bij te willen hebben.' Bij AZ maakte hij de hele voorbereiding mee en nu deze in een eindfase is beland, stapt De Zeeuw over naar Ajax. 'Dat is wel een beetje vervelend, maar ik woon al in Amsterdam, hoef dus niet te verhuizen, hoef geen andere taal te leren, dus ik denk dat ik mij wel snel zal aanpassen.' ^GON S flEGO (X In de eerste serieuze test in de voorbereiding op het nieuwe seizoen toont Ajax zich een veerkrachtige ploeg. Tegen Atlético Madrid eindigt het bij vlagen aantrekkelijke duel in een 3-3-gelijkspel. Martin Jol wil in zijn sterkst mogelijke opstelling verschijnen, heeft hij eerder aangekondigd. En dus start hij in een 4-4-2-formatie met Dario Cvitanich en Luis Suarez als aanvallers. Die twee vormen een interessant duo. De brille van de Urugu- ayaanse aanvoerder en de werklust van de Argentijn passen goed bij elkaar. Dat ze samen verantwoordelijk zijn voor de snelle openingsgoal, is veelzeg gend. In de achtste minuut geeft Suarez de knap vrijgelopen Cvitanich de perfecte assist voor de 1-0. 'Dat we al in de achtste minuut scoorden, was natuurlijk aardig,' zegt de voor het thuispubliek debuterende Martin Jol. 'De eerste twintig minuten viel het mij mee hoe we speelden. Want Maxi Rodriguez is top en aan Simao, Forlan en Aguero heb je ook de handen vol. Het zijn slimme spelers.' Hoe slim wordt nog voor het half uur verstreken is al duidelijk. Slordigheid aan Ajax-kant zorgt ervoor dat Atletico vanaf de rechterkant kan voorzetten. Maarten Stekelenburg krijgt er nog wel een hand tegenaan, maar is kansloos op de inzet van Simao, 1-1. Aguero scoort dan het tweede doelpunt voor de Madrilenen. Tussen Gre gory van der Wiel en Rob Wielaert in slaagt hij erin de bal over de doellijn te werken, 1-2. In de tweede helft, waarin oud-Ajacied John Heitinga die voor het eerst tegen zijn oude club speelt luid wordt toegezongen door de fans, probeert Ajax met passie en wilskracht de stand om te buigen. 'We toonden veerkracht na vervelende momenten,' constateert Jol tevreden. Want via invaller Dennis Rommedahl komt Ajax in de zeventigste minuut weer gelijk. Heitinga heeft Miralem Sulejmani de bal weer gegund en de Servische linksbuiten, vijf minuten eerder ingevallen voor Cvitanich, bedient Rommedahl door de lucht. Lang blijft het niet gelijk, want zes minuten later schiet Maxi Rodriquez na balverlies op het middenveld van Ajax zijn ploeg aan de leiding, 2-3. In de slotminuut komt Ajax weer teug. Rommedahl wordt gevloerd en aanvoerder Luis Suarez neemt de penalty. Hij haalt verwoestend hard uit, 3-3. AMSTERDAM TOURNAMENT AJAX - ATLÉTICO MADRID Vrijdag 24 juli 2009 Amsterdam ArenA - 20.000 Scheidsrechter: Erik Braamhaar Scoreverloop: 8. Dario Cvitanich 1-0,29. Simao 1-1,41. Aguero 1-2,70. Dennis Rommedahl 2-2, 76. Maxi Rodriguez 2-3, 90. Luis Suarez 3-3 (pen.) AJAX: ATLÉTICO MADRID: Maarten Stekelenburg; Gregory van der Asenjo; Lopez, Heitinga, Forlan Wiel, Toby Alderweireld, Rob Wielaert, (81Gonzales), Aguero (76. Jurado), Jan Vertonghen; Kennedy (58. Dennis Rodriguez (84. Sinama-Pongolle), Rommedahl), Evander Sno (71Mitchell Assuncao, Juanito, Simao (67. Donald), Ismail Aissati, Urby Emanuel- Reyes), Perea, Cléber (60. Garcia) son (81. Siem de Jong); Dario Cvitanich (65. Miralem Sulejmani), Luis Suarez Luis Suarez wordt bewaakt door zijn voormalige teamgenoot John Heitinga.

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 32