31 1-4 (1-1) DAGBOEK VAN DE VOORBEREIDING W ZATERDAG 18 JULI Ajax sluit de mini-trainingsweek in Engeland af met een 4-1-overwinning op Southampton. Zondag keren de Ajacieden terug naar Amsterdam. Met in de bagage de Ted Bates Trophy. Southampton - de club zakte afgelopen seizoen af naar het derde profniveau in Engeland en begint het nieuwe seizoen met een achterstand van 10 strafpunten - komt dankzij Joseph Mills op voorsprong. De Ajacieden weten de tegenstander de eerste helft minder nadrukkelijk de wil op te leggen dan eerder in Bristol het geval was. Desondanks dwingt de ploeg van Jol opnieuw veel kansen af. Maar weer blijven die vaak onbenut. Een makkelijk gegeven penalty, na een lichte overtreding op Sulejmani, schenkt de Ajacieden de kans naast The Saints te komen. Suarez schiet de strafschop onberispelijk voorbij doelman Kelvin Davis in de linkerhoek. 'In de tweede helft hebben we het onszelf wel iets gemakkelijker gemaakt,' kijkt trainer Martin Jol terug. 'Alleen al na rust dwongen we een kansje of zeven af. Southampton kwam er toen ook nauwelijks meer aan te pas. Het is altijd belangrijk om rustig te blijven en te beseffen dat je wel weer nieuwe kansen krijgt.' Het is Suarez die zijn ploeg wel voorbij de Engelsen loodst. Tien minuten voor tijd stelt Toby Alderweireld de zege definitief veilig. Hij tekent koppend voor de 1-3. Vlak voor tijd helpt Marvin Zeegelaar de gasten op aangeven van Suarez nog aan een vierde treffer. 'Scoren is mooi, helemaal in een wedstrijd voor Ajax 1geniet Zeegelaar na de wedstrijd nog na van zijn treffer. 'Als je dat hier in Engeland, in zo'n mooi stadion, gebeurt is dat alleen maar extra mooi. Het waren twee mooie weken. Ik blijf keihard werken om bij de selectie te blijven.' Na een onderhoudend duel wordt de Ted Bates Trophy uitgereikt. De zege op Southampton vormt het slotstuk van een nuttige oefentrip in Engeland. Jol wil na afloop weinig kwijt over de keuzes die hij voor de komende weken in zijn selectie moet maken. In de competitie hoopt de trainer terug te kunnen vallen op twee inge speelde speelsystemen. Een variant met twee en een optie met drie spitsen. 'Iedereen zal moeten blijven knokken om erbij te blijven,' besluit Jol in St. Mary's Stadium. Aanvoerder Luis Suarez neemt de Ted Bates Trophy in ontvangst. SOUTHAMPTON - AJAX Zaterdag 18 juli 2009 St. Mary's Stadium, Southampton Scheidsrechter: Lee Probert Scoreverloop: 15. Joseph Mills 1-0, 25. Luis Suarez 1-1 (pen.), 54. Luis Suarez 1-2, 81. Toby Alderweireld 1-3,87. Marvin Zeegelaar 1-4 SOUTHAMPTON: Kelvin Davis; Graeme Murty, Lee Molyneux (56. Jake Thomson), Paul Wotton, Chris Perry; Wayne Thomas (46. Oliver Lancashire), Adam Lallana (74. Matthew Paterson), Lloyd James (67. Morgan Schneiderlin), Grzegorz Rasiak (46. Marek Saganowski); Simon Gillett (85. Callum McNish), Joseph Mills AJAX: Kenneth Vermeer; Bruno Silva, Rob Wielaert, Toby Alderweireld, Vunon Anita; Kennedy (46. Dennis Romme- dahl), Mitchell Donald, Siem de Jong, Urby Emanuelson (71. Jeffrey Sarpong); Luis Suarez, Miralem Sulejmani (65. Marvin Zeegelaar) MAANDAG 20 JULI De staf en spelers van Ajax 1 krijgen het nieuwe clubkostuum van Oger uitgereikt. Natuurlijk worden de fraaie pakken eerst nog gepast door de Ajacieden. Jeroen Verhoeven raakt tijdens de training geblesseerd. Onderzoek in het ziekenhuis bevestigt dat de doelman het middenhandsbeentje van zijn linkerhand heeft gebroken. De verwachting is dat hij zes weken is uitgeschakeld. DINSDAG 21 JULI De spelers en trainers van Ajax 1 en Jong Ajax verschijnen op het hoofd- veld van de Toekomst voor de traditionele selectiefoto's. De Ajacieden van Martin Jol poseren zelfs in verschillende tenues voor de fotografen. Thimothée Atouba arriveert dinsdagmiddag bij Ajax. Eindelijk, zou je zeggen, want de komst van de Kameroener liet vanwege het nodige pa pierwerk behoorlijk lang op zich wachten. Maar nu hij er is, wil hij zich ook direct laten zien. 'Als het moet, kan ik meteen een wedstrijd spelen.' Zijn eerste werkdag als Ajacied is een volle. Atouba wordt dinsdagochtend van het vliegveld in Düsseldorf gehaald en van daaruit naar de Amsterdam ArenA gereden. In het stadion heeft hij even tijd voor een bakje soep, maar vervolgens moet hij meteen door naar de Toekomst waar de jaarlijkse fotoshoot op het programma staat. Terwijl bijna alle Ajacieden al keurig in de clubkostuums staan opgesteld, is Atouba zich nog aan het omkleden. Wanneer hij eenmaal het veld betreedt, wordt hij met een luid applaus verwelkomd door zijn nieuwe ploeggenoten. De van HSV overgekomen verdediger straalt en heeft zin om zo snel mogelijk van waarde te zijn voor zijn nieuwe club. 'Als het moet speel ik hier nu meteen een wedstrijd,'zegt hij wijzend over het hoofdveld van het Toekomst. 'Ik ben er klaar voor en heb er zin in.'Toch is de Afrikaan ook realistisch. Atouba tekende op 7 juli zijn contract bij Ajax, maar het duurde twee weken voordat alle papieren De selectie poseert in het uittenue. in orde waren en hij aan het werk kon gaan in Nederland. 'Natuurlijk heb ik in de tussentijd getraind,' zegt hij. 'Ik heb een schema gekregen van de staf van Ajax en dat heb ik gevolgd. Maar in je eentje trainen is toch altijd net even anders dan trainen met een groep. Het is moeilijk te zeggen waar ik precies sta. Ik ben fit, maar hoe fit weet ik niet. Dat wordt de komende dagen snel duidelijk.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 31