I, I Vg^ DAGBOEK VAN DE VOORBEREIDING ZATERDAG 11 JULI Ajax wint ook zijn vijfde oefenwedstrijd. De amateurs van sv Huizen worden met 6-0 verslagen. 'Ik vond het wat mager,' zegt trainer Martin Jol, die doelman Jeroen Verhoeven in de tweede helft zijn officieuze debuut laat maken. De wedstrijd in en tegen Huizen geldt als de afsluiting van het zesdaags trainingskamp in De Lutte. De amateurs, uit komend in de eerste klasse, mogen niet klagen dat Ajax slechts zes doelpunten maakt. De ploeg van Martin Jol had té vaak het vizier niet op scherp staan. 'De uitslag had hoger uit moeten vallen,' aldus de trainer. Jol geeft tegen Huizen opnieuw een gedeelte van zijn selectie rust. Zo komen ervaren spelers als Luis Suarez, Maarten Stekelenburg en Urby Emanuelson niet in actie. Miralem Sulejmani start in de basis en pakt zo zijn eerste speelminuten van het seizoen. 'Hij deed het goed,'vindt Jol. 'Micky was actief en heeft natuurlijk een erg goede voorzet.' In de tweede helft wordt er aan beide kanten veel gewisseld. Kenneth Vermeer maakt in het Ajax-doel plaats voor Jeroen Verhoeven, die zo zijn officieuze debuut maakt in Ajax 1De van Volendam overgekomen keeper maakt een rustige indruk. Een kwartier voor tijd wordt Verhoeven voor het eerst echt op de proef gesteld. Van dichtbij pareert hij een schot van een Huizen-aanvaller. 'Dat was een goede redding,' zegt Jol. 'En het is voor een keeper handig als je jezelf meteen zo laat zien.' Jeroen Verhoeven maakte in Huizen een solide indruk. MAANDAG 13 JULI Ajax traint voor het eerst dit seizoen op de trainingsvelden naast de ArenA. Dit omdat er op sportcomplex de Toekomst nog het een en ander verbouwd wordt. De selectie keerde zaterdag terug uit De Lutte en begint vandaag aan de vierde trainingsweek in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Er wordt gewerkt in twee groepen. De ene groep (met veel verdedigers) werkt binnen aan stabiliteit en balans. De andere groep (met veel aanvallers) is buiten en concentreert zich op passing en afwerking op doel. Na verloop van tijd wisselen de twee groepen elkaar af. Alleen de keepers - Maarten Stekelenburg, Kenneth Vermeer en nieuwe aanwinst Jeroen Verhoeven - blijven de hele training buiten. Albert Luque traint ook weer mee met Ajax 1. Hij is terug uit Spanje. George Ogararu doet eveneens mee bij het team van Martin Jol. Afgelopen week trainde de Roemeen nog mee bij Jong Ajax. Eyong Enoh, Oleguer en Gabri moeten het trainingskamp in Engeland komende week aan zich voorbij laten gaan. Voor Oleguer en Enoh komt het eerste oefenduel met Bristol City FC net te vroeg. De verdediger en middenvelder kampen met lichte klachten. Gabri is geblesseerd aan zijn linker achillespees. George Ogararu keerde tijdens de voorbereiding terug bij Ajax. WOENSDAG 15 JULI Voor de Ajacieden is het trainingskamp in Engeland gestart. De 25-kop- pige selectie van trainer Martin Jol arriveert om 12.30 uur bij het Mercure Holland House Hotel and Spa in Bristol. Het hotel in het stadscentrum is voorlopig de uitvalsbasis voor de Amsterdammers, die vanavond oefenen tegen Bristol City FC. 'Nu gaat het écht beginnen,'spreekt Ismail Aissati aan de balie van het Mercure. Materiaalmannen Richard en Marco hebben dinsdag al ingecheckt. De Ajacieden bereidden de komst van de spelers, trainers en overige selec tieleden minutieus voor. Een chauffeur van Saan reed een kleine bus boordevol trainingsbenodigdheden naar Bristol. Vervolgens ontfermden de materiaalmannen uit Amsterdam zich over de kleding, trainingsspullen en fitnessapparaten die de komende dagen goed van pas komen. Luis Suarez is de komende periode de aanvoerder van Ajax 1Dat nieuws wordt tijdens de teambespreking voor het oefenduel met Bristol City door trainer Martin Jol bekendgemaakt aan de spelersgroep. 'Luis is een van mijn belangrijkste spelers,' licht Jol zijn beslissing toe in het spelershotel in Bristol. 'Hij heeft vorig seizoen al laten zien hoe belangrijk hij is voor de groep en voor het team. Ik merk dat hij ook heel betrokken is. Daarom ben ik erg blij dat Suarez zich ook voor dit seizoen weer aan Ajax committeert. Luis heeft de afgelopen weken een heel goede indruk op me gemaakt. Zowel binnen als ook buiten het veld.' Ajax sluit de eerste oefenwedstrijd op Engelse bodem winnend af. Bristol City Football Club wordt in het Athlon Gate-stadion met 0-4 verslagen. De Ajacieden spelen bij vlagen flitsend en verzorgd voetbal, maar laten wel te veel kansen onbenut. Ajax opent het treffen in een 4-4-2-opstel- ling. Suarez ontpopt zich in Athlon Gate tot een belangrijke, dwingend spelende schakel in het elftal. De roodzwarte band met de drie Amster damse kruizen schenkt de aanvaller extra zelfvertrouwen, zo bevestigt de speler na afloop zelf. 'Het motiveert om aanvoerder te zijn,' vertelt Suarez in de catacomben van Athlon Gate. 'Makkelijk is het niet om aanvoerder te zijn van Ajax. Maar als je de band mag dragen, geeft dat zeker zelfvertrouwen.' De Uruguayaanse Ajacied bekroont zijn aanvoerderschap na 25 minuten spelen in ieder geval met een prima treffer. 'We zijn vandaag als team goed bezig en hebben weinig weggeven,'zegt Urby Emanuelson na afloop. 'We beginnen aardig op elkaar ingespeeld te raken. Het is nu aan ons om deze goede lijn door te trekken naar de competitie.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 28