0-11 (0-5) HZVV - AJAX Donderdag 9 juli 2009 Bentinckspark, Hoogeveen Scheidsrechter: Ben Haverkort Scoreverloop: 7. Luis Suarez 0-1,19. Luis Suarez 0-2, 43. Ismail Aissati 0-3, 48. Darko Bodul 0-4,49. Ismail Aissati 0-5, 61. Luis Suarez 0-6, 70. Jan Vertonghen 0-7, 72. Gregory van der Wiel 0-8,73. Luis Suarez 0-9, 77. Rasmus Lindgren 0-10, 85. Jan Vertonghen 0-11 HZVV: Hollak (33. Zinger, 60. Scholten); Blen- kers (46. Van Zwol), Breukelman (46. Tigelaar), Jurgens, Hugen (46. Bekhuis, 77. Ter Heide), Kleine (46. Otten), Thalen (46. Uiterwijk Winkel), Mulderij, Strijker (46. Eshuis), Van der Stouw (46. Van der Sleen), Eshuis (46. Hoogeveen) AJAX: Kenneth Vermeer; Gregory van der Wiel, Oleguer, Jan Vertonghen, Daley Blind (69. Vurnon Anita); Eyong Enoh (60. Jeffrey Sarpong), Mitchell Donald (64. Evander Sno), ismaïl Aissati (69. Marvin Zeegelaar), Urby Emanuelson (64. Rasmus Lindgren); Luis Suarez, Darko Bodul (60. Dennis Rommedahl) 27 DAGBOEK VAN DE VOORBEREIDING Stijlvol doelpunt van Gregory van der Wiel tegen HZVV. DONDERDAG 9 JULI Ajax speelt zijn tweede oefenwedstrijd tijdens het trainingskamp in De Lutte. Tegenstander HZW biedt in Hoogeveen aanvankelijk goed partij, maar krijgt uiteindelijk elf tegengoals te verwerken. Ajax opereert vooral in het begin in een laag tempo, maar de manier waarop Luis Suarez de score opent, geeft de toeschouwers toch een reden om te genieten. Suarez neemt na tien minuten de bal knap aan en krult met links de bal in de bovenhoek. Ook de 0-2, weer van Suarez, mag er zijn; hij neemt een lange pass van Mitchell Donald goed aan en verschalkt de keeper met een hard schot. Als Dennis Rommedahl vlak na de 0-5 Darko Bodul komt vervangen, krijgt Ajax letterlijk vleu gels. Suarez scoort al snel uit een voorzet van de snelle Deen, en nadat Jol nog vier wissels heeft toegepast, gaat het tempo verder omhoog en hapte de thuisploeg naar adem. 'We trainen gewoon door,'zegt Jol. "s Ochtends een training, 's avonds een wedstrijd. Ouderwets, een beetje zoals vroeger. We volgen het programma. Geluk kig zijn er geen blessures. Dat houden we goed in de gaten. Zolang iedereen heel blijft is dit een nuttige trainingsweek,' aldus de Ajax-coach die zich verheugd toont met de komst van Jeroen in een speciaal ingerichte zaal in Landhuishotel De Bloemenbeek is de halve selectie aan het 'spinnen' onder leiding van René worm- houdt. Darko Bodul legt het trainingsparcours af. Verhoeven. 'Het is leuk dat hij graag naar Ajax wilde. Het is natuurlijk ook een Ajax-jongen. Hij is direct inzetbaar als we in de problemen komen met de keepers.' Vlak voor de wedstrijd HZW - Ajax voegt Jeroen Verhoeven zich bij zijn nieuwe team. Het eerste wat Verhoeven doet als hij in de Drentse plaats aankomt, is zijn nieuwe ploeggenoten, trainers en begeleiders begroeten. 'Het was een drukke dag,' zegt Verhoeven nadat hij de hele selectie de hand heeft geschud. 'Vanmorgen eerst een medische keuring en toen naar Hoogeveen, ook niet echt naast de deur. Ik ben blij dat ik nu bij Ajax ben, ik heb er zin in,' zegt de doelman. 'Martin Jol kende ik nog van mijn tijd bij RKC Waalwijk. Hij zei dat hij vorig seizoen meegeleefd had met FC Volendam.' Net als Jol een bekende voor Verhoeven is, zo is ook Ajax voor hem geen vreemde club. 'Ik heb een jaar of zes, zeven in de jeugd van Ajax gespeeld. Er is natuurlijk wel veel veranderd intussen. Ik ga snel met iedereen kennismaken. Maar Ajax is nog steeds een topclub en ik ben blij dat ik er mag voetballen.' Verhoeven heeft in Maarten Stekelenburg en Kenneth Vermeer natuurlijk zeer geduchte concurrenten. 'Dat weet ik, maar ik ga laten zien dat ik heel goed kan keepen. Dan is het verder aan de trainer om een keuze te maken.' Martin Jol zet zijn spelers op de juiste plaats

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 27