VSp DAGBOEK VAN DE VOORBEREIDING ZATERDAG 4 JULI Ajax Amsterdam wint zijn tweede oefenduel, met 3-2. Tegen Ajax Cape Town scoren Dario Cvitanich, Siem de Jong en Darko Bodul. Maarten Stekelenburg keept de gehele wedstrijd en is daarmee de enige Ajacied die de negentig minuten volmaakt. Suarez zet in de 20ste minuut Cvitanich vrij voor Hans Vonk, en de oud-keeper van Ajax moet capituleren: 1-0. In de rust wisselt Jol al zijn veldspelers. Alleen Maarten Stekelenburg blijft staan. Ook Eyong Enoh kijkt vanaf dat moment toe vanaf de bank. 'Ik vond het erg leuk om tegen mijn oud-ploeggenoten te spelen,' zegt hij nadat hij na de wedstrijd nog even in de kleedkamer van Cape Town handen heeft geschud. 'Ik heb een goed gevoel overgehouden. We speelden goed, compact. We moeten aan onze snelheid werken, maar na een week trainen vind ik dat het heel goed gaat, iedereen begrijpt elkaar. Dat belooft veel voor het seizoen.' De tweede helft is het snel raak voor de Amsterdammers. Marvin Zeegelaar zet knap voor, waar Siem de Jong goed inkopt, 2-0. Acht minuten later zorgt De Jong voor de assist, en hij zet zo Darko Bodul vrij die met een zeer geplaatste lob de stand naar 3-0 tilt. Daarna gaat het minder met Ajax Amsterdam en beter met de Urban Warriors. Na een fout van Toby Alder- weireld maakt Sifiso Vilakazi 3-1 en dezelfde speler zorgt na een penalty voor 3-2. 'Zowel voor als na rust speelde ik met een combinatieteam. Je kan dus niet zeggen dat na rust het B-team in het veld stond. Ik vond het MAANDAG 6 JULI Ajax komt 's middags aan in De Lutte. Geheel volgens traditie verblijft de selectie in Landhuishotel De Bloemenbeek. Directeur Raymond Strikker en zijn team staan klaar om de Ajacieden welkom te heten. Zij zullen de hele week zorgen dat het de ploeg van Martin Jol aan niets ontbreekt. Het is een weerzien met oude bekenden, maar niet alles is zoals altijd in het trainingskamp van Ajax. Zo is er een zaal in het hotel volledig ingericht als fitnessruimte, zodat ook in De Lutte het speciaal opgestelde trainings programma onverminderd doorgang kan vinden. Ajax traint 's avonds voor de eerste keer op het gras van sv De Lutte. Tijdens de halverwege opeens kletsnatte oefensessie schaven de trainers, Martin Jol voorop, aan het tactisch vermogen van de Ajacieden. Eyong Enoh geeft zoals altijd zijn ogen en oren de kost. 'Er heerst hier veel rust, de ontvangst in het hotel is prima en het trainingsveld was goed verzorgd,' zegt de Kameroener na de avondsessie. Jol zit er bovenop, heeft ook Enoh gemerkt. 'Communicatie is belangrijk,' zegt de middenvelder. 'Op die manier weten we wat er van ons verwacht wordt. Zo kan je beter worden.' Enoh is blij met de komst DINSDAG 7 JULI De dinsdag begint vroeg voor de Ajacieden. Om half zeven staan de Am sterdamse voetballers naast hun bed in Landhuishotel De Bloemenbeek, omdat om zeven uur de eerste training van de dag begint: een bosloop door het Lutterzand. Wie nog een beetje slaperig uit de ogen kijkt deze dinsdagmorgen, wordt snel verder wakker gemaakt. Om zeven uur precies begint de selectie, inclusief een behoorlijk deel van de staf, aan een straffe renpartij door de fraaie Twentse natuur. Een half uur later komt de groep, flink zwetend, weer terug bij de bus. Die brengt de Ajacieden terug naar het hotel, waar de selectie kan douchen en ontbijten. De looptraining in het bos vormt het begin van een lange werkdag voor de Amsterdammers. Om elf uur traint het team van Martin Jol op het veld van sv De Lutte. Later op de middag zet de bus dan koers naar Emmen, waar Ajax om 19.30 uur de strijd aanbindt met algemeen amateurkampioen WKE. Eyong Enoh speelde in het oefenduel met Ajax Cape Town tegen zijn voormailge ploeggenoten. leuk om hier de eerste wedstrijd voor veel mensen te spelen. Ik vond het wel een risico dat we bij rust maar met 1-0 voorstonden, maar gelukkig vielen de 2-0 en 3-0 vrij snel in de tweede helft,' zegt Jol na afloop. De Ajacieden worden welkom geheten in De Lutte. van Jol. 'Je hoeft niet per se elke coach aardig te vinden, maar je moet wel respect voor hem hebben en naar hem luisteren. Hij is tenslotte de baas. Martin Jol heeft veel ervaring, ik heb hem bij een aantal goede clubs al aan het werk gezien. Zijn komst naar Ajax betekent voor mij een goede kans om beter te worden en te leren.'

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 24