115 HISTORIE W 2007: AZ - AJAX 1-1 N.V. (PENALTY'S: 7-8) Jaap Stam, een blauwe badjas over het blauwe uitshirt van Ajax, heft de KNVB Beker. De aanvoerder wordt omringd door de eveneens in stemmig blauw geklede staatssecretaris van Welzijn, Volksgezond en Cultuur Jet Bussemaker en zijn ploeggenoten Edgar Davids, Gregory van der Wiel, Ryan Babel en Klaas Jan Huntelaar. Het uitbundig juichen van de niet in actie gekomen van der Wiel contrasteert opvallend met het zuinige applaus van Babel, die in de blessure tijd van de verlenging gewisseld werd voor Olaf Lindenbergh. Kennelijk had trainer Henk ten Cate minder vertrouwen in Babels trefzekerheid bij het nemen van strafschoppen. Lindenbergh benutte 'koud' Ajax' vierde penalty. De Ajax- Ryan bleef de een mogelijke schande bespaard die de AZ-Ryan (Donk) overkwam: zijn schot werd door Maarten Stekelenburg gekeerd. 6 MEI 2007: FC UTRECHT - AJAX 0-1 Het roer moet om bij Ajax en Klaas Jan Huntelaar gaat mee voorop in de strijd. Hans Somers kijkt toe bij deze stijlvolle omhaal en heeft in de 68ste minuut net als heel Utrecht het nakijken wanneer Hunte laar het enige doelpunt in de wedstrijd laat aantekenen. De 0-1 in de Domstad was de eerste zege van de nieuwe - interim - trainer Adrie Koster, die de leiding had overgenomen van Henk ten Cate. Die koos na de uitschakeling in de voorronde van de Champions League (door Slavia Praag), de uitschakeling in de UEFA Cup (door Dinamo Zagreb) en de bijna-uitschakeling in de KNVB Beker (1-2 na verlenging tegen Kozakken Boys) voor de geldbuidel van Chelsea's suikeroom Roman Abramovich. Ajax maakte in de week voor de eerste Koster-zege be kend in het seizoen 2006-2007 een verlies te hebben geleden van 10,4 miljoen euro. 2008: DREAMTEAM De nieuwe trainersstaf van Ajax op de tweede dag van het trainings kamp in De Lutte: hoofdtrainer Marco van Basten, zijn assistenten Rob Witschge en John van 't Schip, en stagiair Dennis Bergkamp. Het viertal, op dit moment precies drie weken in functie, is bij elkaar goed voor 882 officiële wedstrijden voor Ajax en 326 doelpunten. Van 't Schip speelde de meeste wedstrijden (348), Van Basten maakte de meeste doelpunten (153). Dat is nog maar het topje van de ijsberg, want het Ajax-verleden van dit 'Dreamteam' wordt ruimschoots overtroffen door hun gezamenlijke ervaring in het Europese topvoetbal en bij het Nederlands elftal. En dan heeft de actieve voetballoopbaan van de hoofdtrainer door een enkelblessure nog te kort geduurd ook. 2008: PRESENTATIE Gabri wordt op P2 aan het publiek gepresenteerd. De jaarlijkse Open dag trok in 2008 meer dan vijftigduizend bezoekers, een record. Na activiteiten in het stadion en op sportcomplex de Toekomst verzamelden de suppor ters zich voor het hoogtepunt van de dag op de grote parkeerplaats. Diverse artiesten hielden de stemming er goed in en bouwden de spanning op richting de spelerspresentatie, ledereen, spelers en staf, werd met een oorverdovend applaus ontvangen. Tijdens de pre sentatie werden mooie en verwachtingsvolle woorden gesproken. 'Wat verwacht je van je eerste seizoen bij Ajax?' luidde de vraag aan Miralem Sulejmani. 'De titel,' antwoordde de Serviër resoluut. Ook Marco van Basten maakte nog maar eens duidelijk dat het kampioenschap van Nederland prioriteit nummer één was. Joop Leeu- wendaal, zanger en teammanager van Ajax F1, sloot de presentatie af met het clublied. Daarna restte de fans nog één opdracht: handtekeningen verzamelen van zoveel mogelijk Ajacieden 5 AUGUSTUS

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 115