103 IN MEMORIAM W ook, want de fanclub groeide en groeide. Ik ben jjdel genoeg om te bekennen dat ik me gevleid voel. Het vleit me dat ik zoveel vrienden heb.' Een jaar later vond de tweede Bobby Haarms Fanclubavond plaats. Het bestuur had zich het hoofd gebroken over de beste manier om zijn lid van verdienste te eren en was met een elegante oplossing gekomen. Bobby Haarms werd in de gelegenheid gesteld om de Bobby Haarms Award uit te reiken aan een speler naar zijn hart. Het beeldje ging naar Danny Blind, 'een voetbaldier, een man die voetballen vreet, en daar hou ik van'. Bobby Haarms is een grote kerel, maar kon er niets aan doen dat hij met zijn ogen stond te knipperen toen daarna de hele zaal, inclusief Danny Blind, te «zijner ere een lied zong: Bobbyo Bobby, ik ben geblesseerd Door een verdediger gemolesteerd Scheenbeen gespleten, een gat in mijn hop Maar Bobby, ik knap wel weer op En als de dokter weer klaar met me is Kom ik bij jou en da's geen kattepis Jij knijpt me af, maar ik kom vliegensvlug O Bobby, herboren terug Ik lig voor Pampus door heftig geweld 'Maar dankzij jou kom ik weer op het veld En als ik scoor, naar ik hoop is dat gauw O Bobby dan scoor ik voor jou! Bob Haarms en Rinus Michels stonden in de jaren zestig aan de wieg van de grote successen die Ajax begin jaren zeventig boekte. Beide mannen zijn van onschatbare betekenis voor de club geweest. Vanwege zijn meedo genloos zware herstel en conditietrainingen werd Bob Haarms 'de Goede Beul' genoemd. Ook Frank Rijkaard moest zich eerst bij Bob Haarms vervoegen, toen hij laat in de zomer van 1993 besloten had om zijn glansrijke carrière af te sluiten bij de club waar hij ooit als prof begonnen was.

Presentatiegids (1987-2013) | 2009 | | pagina 103