-t -de— 'als je niks hebt om over te bluffen, moet je even dimmen^ je am bities mogen groot 7ijn maar naar buiten toem^jenietdoen of je de grootste club van de wereld bent, want dat zijn we niet Heeft clubliefde ook met de resultaten van de club te maken? 'Ja, heel veel. We hebben een klaagcultuur en op het moment dat het slecht gaat hebben we ook nog een koude cultuur. En dan ontstaat er iets van: Ajax is Ajax niet meer. Al dat ge praat over de afstand tussen de Toekomst en de ArenA; alsof in de Meer de spelers en het bestuur elke dag op Voorland stonden. No way. Met slechte resultaten krijg je de sentimentele hang naar iets wat geweest is: warme worsten, vieze wc's en een stadion van hout. Maar dat komt nooit meer terug. Maar anderzijds moet je wel luisteren als mensen dat zo voelen. Kijken wat je eraan kunt doen. Zonder dat ik van plan ben om daaraan zeven dagen per week te be steden, zal ik me openstellen voor alle geledingen binnen Ajax.' Risico's Je zegt dus dat er bij prestaties minder geklaagd wordt? 'Absoluut. Zélf willen we natuurlijk ook dat Ajax weer beter gaat presteren. We willen graag grote en goede spelers halen, daarin hebben we met Cvitanich, Aissati, Oleguer en Sulejmani ook al flink geïnvesteerd. We kunnen niet doorgaan met maar voorzichtig te zijn. Daarmee nemen we risico's, maar er is geen andere weg om weer redelijk terug in de richting van de top te komen. Zonder goede spelers zijn we nowhere. Veel geld uitgeven? Zo goed staat de club er financieel toch niet voor? 'We maken nu jaar in jaar uit verlies, zó kunnen we niet doorgaan. Toch zul len we het komend jaar weer verlies gaan maken nu we groot gaan investeren. Maar mijn mede-bestuurslid Joop Krant is bij uitstek geschikt om te kijken hoe we creatiever kunnen omgaan met andere kostenposten: hij is een erkend financieel genie. Er zijn zat posten waarop we kunnen besparen. Anderzijds deFOTO: SANDER NIEUWENH^S moeten de inkomsten stijgen. Met AEGON hebben we nu een top-hoofdsponsor, in die inkomsten zit niet veel rek. Het stadion is voor ons ook groot genoeg, in die zin dat de inkomsten van een groter stadion niet zouden opwegen tegen de investering erin. In de televi- sierechten zit nog wel wat ruimte, want daarmee krijgen we minder geld dan de slechtst betaalde Engelse club: tus sen de zes en zeven miljoen euro. Daar lachen ze internationaal om. Maar goed, we zitten ook vast aan solidari teit en daar kiezen we op dit moment voor. Hoe dan ook moeten we gewoon de Champions League weer in.' Over een kampioenenbal gesproken, hoe be langrijk was het Nederlands elftal voor Ajax de afgelopen zomer? 'Het helpt ons natuurlijk dat de uit straling van onze nieuwe technische leiding positief is. Want dat draagt bij aan een positieve flow. Maar je moet het in die zin ook weer niet overdrijven, want als we de eerste twee wedstrijden in de competitie verliezen en Van Basten naar de mening van de heren Borst en Derksen een aantal domme wissels toepast, dan is het ook zo weer over.' Dan moet het bestuur maar voor een permanente flow zorgen. 'Dat gebeurt nu al. We zijn eerlijk in onze opinies en spreken geen overdreven verwachtingen uit. We gaan ver om de spiraal van de laatste jaren te doorbreken. Daarbij proberen we een nieuw elan te creëren met een nieuwe technische staf, een gedeeltelijk nieuwe directie, een nieuw bestuur en een wat ruimer financi eel beleid. En als we geluk hebben gaat het heel snel en anders duurt het iets langer. Maar iedereen kan de toekomst positief tegemoetzien.' Maar door ook te zeggen wat je niet gaat doen. Je kunt beter duidelijk zijn over bepaalde dingen dan blijven kletsen. Een deel van de problemen is ook wel geweest dat we overdreven lief waren. Als men aan mij zegt dat het oude logo terugmoet, zeg ik dat we gauw uitgepraat zullen zijn, want dat logo komt niet terug. Einde verhaal. Gebeurt niet. Hetzelfde als met die rood witte stoeltjes waar sommigen om vragen. We gaan geen stoeltjes weggooien die nog prima zitten om een beeld te creëren dat je toch niet ziet als het stadion vol is. Het geeft uiting aan een stuk ontevredenheid die niet gebaseerd is op werkelijke gevoelens. Tot 1996 heb ik nooit wat over het logo gehoord. Veel problemen zitten tussen de oren.' AJAX KICK OFF 97 PRESENTATIEGIDS 2008 - 2009

Presentatiegids (1987-2013) | 2008 | | pagina 97