De persconferentie bij de presentatie van zijn rapport trok meer belangstelling dan Coronel verwacht had. Parool en aan V/. Toen we op 1 juli met AEGON festiviteiten hadden rondom de ArenA was Henri van der Aat op vakantie, daarom heb ik daar de honneurs waargenomen en namens Ajax de nieuwe hoofdsponsor verwelkomd. En that's it. Er moet nu iemand komen die mijn rol in de publiciteit gaat overnemen, want ik ben klaar. Nu de training weer begonnen is, en er zijn vragen, stellen ze die maar aan Van Basten. Niet aan mij.' Maar persoonlijk vind je die aandacht toch heel leuk? 'Ja. Maar toch ben ik minder ijdel dan de mensen denken. Ik raak niet opge wonden van een interview of televisieoptreden. Ik ga het niet uit de weg, maar doe het alleen als het in het belang is van Ajax. De dag na het rapport zijn er bij de persafdeling van Ajax meer dan dertig verschillende verzoeken voor me bin nengekomen. Afkomstig van grote tv-programma's als Pauw Witteman en De wereld draait door tot allerlei kranten, tijdschriften en radioprogramma's. Maar dan gaat het over mij en daarin heb ik helemaal geen zin. Wat dat betreft laat ik me volledig leiden door het advies van onze perschef Miel Brinkhuis. Als hij het goed vindt voor Ajax dan doe ik het. Ik zal slechts bij uitzondering nog spreken, op een nieuwjaarsreceptie bijvoorbeeld.' Aanbevelingen Zo staat het inderdaad in het rapport en met de posities van Marco van Basten en Danny Blind is ook de keuze voor het technische model gemaakt; wat gaat er komend jaar gebeuren? 'Met de keuze voor dit technische model is het gedonder van ruziënde trainers met technisch directeuren denk ik wel afgelopen. Nu zijn we bezig met het verbeteren van de contacten met sponsors en de businessclub. Ik denk datje over een jaar moet zeggen dat er zon twintig van de zesendertig aanbevelingen zijn uitgevoerd. Maar niemand verwacht dat al die punten in drie maanden zijn uitgevoerd en misschien zijn er ook wel vijf aanbevelingen die helemaal niet uitgevoerd worden omdat voortschrijdend inzicht leert dat het ook op een andere manier kan.' Wie rekent jou en het bestuur erop af als je je doelstelling niet haalt? 'Degenen die ons benoemd hebben, dat zijn de aandeelhouders voor wat be treft de NV en de Ledenraad voor wat betreft de vereniging. Maar ik zal ook streng zijn voor mezelf: ik kan niet serieus worden genomen als ik mijn eigen aanbevelingen niet uitvoer. Kijk, ik wil niet afgerekend worden of we wel of niet kampioen worden, want dat heb ik niet in mijn macht. Maar als wij in het rapport schrijven dat we gaan onderzoeken wat we met de beursgang moeten, en als ik dat niet heb gedaan, dan ben ik daar wél op af te rekenen. Overigens kan ik over die beurspositie pas in de winter meer zeggen.' In je rapport sprak je ook over de erosie van clubliefde. Hoe ga je die aanpakken? 'Bij Ajax doen we er alles aan om het imago te verbeteren. Het is een warme club. Daar denken diverse buitenstaanders anders over. Je moet open staan voor die geluiden. Maar dan kan ik niet zeggen: nou, morgen zijn we warm. Zo werkt het niet. Maar ik vind dat we als bestuur niet arrogant moeten zijn. Dat is punt één. We moeten geen kapsones hebben, moeten gewoon sup porter tussen de supporters zijn. Men heeft het idee dat dat niet het geval is geweest. Het kost geen geld om aardig te zijn. De attitude moeten we veran deren, ook naar de buitenwereld. We moeten geen dingen roepen die onzin zijn. Uitspraken over amateurs die uit het bekertoernooi moeten als je net met moeite van de Kozakken Boys hebt gewonnen, zijn onhandig. Als je niks hebt om over te bluffen, moetje even dimmen. Je ambities mogen groot zijn, maar naar buiten toe moet je niet doen of je de grootste club van de wereld bent, want dat zijn we niet. Punt twee is dat je warmte kunt tonen door als zodanig met mensen om te gaan. Door met mensen te praten, te luisteren.» AJAX KICK OFF 95 PRESENTATIEGIDS 2008 - 2009

Presentatiegids (1987-2013) | 2008 | | pagina 95