'OM die laatste stap te Ks'Iich^sscwÊn InzettIn danrzÊa5I 74 AJAX KICK OFF enthousiasme en dezelfde gedrevenheid aan dit volgende seizoen. Alsof er niets gebeurd is. Hij keert, op uitdrukkelijk verzoek van Ajax, terug op zijn oorspronkelijke functie. Het gebeurt maar zelden dat hoofdtrainers, ook als ze ad interim zijn, een seizoen later weer een stap te rug doen. Alleen echte clubmensen als Bobby Haarms en Spitz Kohn voelden zich er niet te groot voor; mensen die het ego niet boven alles stellen. Want een voormalige trainer van Ajax ligt door gaans goed in de markt. 'Ik was gevleid dat Ajax met me door wilde,' zegt Koster trots. Van Basten, die ooit zijn eigen trainersloopbaan bij de be loftes begon, wilde volgens Koster graag een ervaren trainer op het tweede elftal, en zag hem bovendien liever niet naar concurrent PSV vertrekken, waar men Koster graag zag komen als assistent voor Huub Stevens. Koster: 'Mijn contract liep door, dus is het niets bijzonders dat ik bleef. Misschien voor anderen, maar voor mij niet. Er waren daarna nog best wel een aantal opties voor dit seizoen. Ik kon naar meerdere clubs. Maar om ver schillende redenen vielen de mogelijkheden weg. En dat is alles behalve een SShs&ms? straf. Ik ga hier heerlijk aan de slag met de jonge spelers. Dit is een prachtige functie, bij een prachtige club. Het zou toch raar zijn als ik er nu geen zin meer in zou hebben terwijl ik vorig seizoen vol enthousiasme drie maanden in deze functie heb gewerkt. Natuurlijk, ik ben een jaar verder. Een bijzonder jaar. Ik ken de club inmiddels redelijk goed. Ik moet voor de doorstroming zorgen. In die acht maanden als hoofdcoach heb ik veel gezien waarmee ik in deze functie mijn voordeel kan doen. En de jonge spelers bij de beloftes dus ook, hopelijk. Maar ook daarvoor wist ik echt wel waarover ik het had. Ik heb zelf ook in de top gespeeld. Ik weet wat er gevraagd wordt. Met name op het mentale vlak. Je moet met de druk leren omgaan. Want er is een enorm verschil tussen de Toekomst en de ArenA. Alleen al de aandacht van de media is bij dit belof- tenelftal veel minder. Bij de jeugd mag je nog fouten maken. Daarvan leer je alleen maar. Bij het eerste is die ruimte er veel minder. Dan moet je er staan. Om die laatste stap te maken, zullen de beloftes zich misschien nog wel meer moeten inzetten dan ze alle opleidingsjaren hiervoor gedaan hebben.' Net als vorig seizoen wordt Jong Ajax getraind door Adrie Koster en Aron Winter. PRESENTATIEGIDS 2008 - 2009

Presentatiegids (1987-2013) | 2008 | | pagina 74