NOG ÉÉN KEER HET GOEDE VOORBEELD m Vrijdag 25 juli Zaterdag 26 juli ajax kick off i 23 Het nieuwe uitshirt, inAEGON-blauw' wordt onthuld. Ajax traint in de ochtend en belegt 's middags in Landhuishotel de Bloemenbeek een persconferentie. De Ajacieden bewegen zich in De Lutte altijd per fiets voort. PersTZorT"ra" D* Jaap Stam nam op zaterdag 26 juli officieel afscheid als prof voetballer met een wedstrijd mét en tegen zijn laatste club, Ajax. Grote namen als Dennis Bergkamp, Frank en Ronald de Boer, Clarence Seedorf, Phillip Cocu en Mare Overmars waren slechts enkele van de oud-internationals die het grootse afscheid van de voetballer Stam mogelijk maakten. Stam speelde in de door onweer verkorte eerste helft met Ajax en was in de tweede helft de aanvoerder van zijn eigen all-star team. De robuuste verdediger gaf in zijn ^fscheids- duel nog één keer het goede voorbeeld en maakte het de aanvallers van de opponent meer dan lastig. Ajax kwam na een B-O-achterstand terug tot 3-3. Begeleid door de klanken van Metallica - zijn favoriete band - stapte Stam even voor elven definitief van het veld. Een fantastische loopbaan, die hem onder meer bij PSV, Oranje, Manchester United, AC Milan en Ajax bracht, werd deze zaterdag definitief afgesloten. 'Over de wedstrijden die ik heb gespeeld, ben ik eigenlijk nooit tevreden geweest,' keek de maestro zelf te rug. 'Maar over deze avond, en ook over mijn hele loopbaan kan ik wel degelijk tevreden zijn. Normaal ben ik niet zo van de feestjes, maar vanavond was wel heel speciaal. Toen het zo regende kneep ik hem wel even. Uiteindelijk kwam alles goed. Het is mooi geweest.' IVoe/isc/ag 30 juli Ajax traint 's ochtends nog naast de Aren A en vertrekt vervolgens met 26 spelers naar Groot-Brittannië voor een trainingskamp. De eerste stop is Cardiff in Wales. Jan-Arie van der Heijden en Laurent Delorge zijn achter gebleven in Nederland. Doelman Sergio Padt is teruggekeerd naar de selectie van Jong Ajax. Aankoop Oleguer Presas Renom beleeft zijn eerste trainingskamp als Ajacied. Bruno Silva en Albert Luque zijn voldoende hersteld om mee te gaan. Ajax contracteert verdediger Oleguer Presas Renom. De 28-jarige Catalaan komt over van FC Barcelona, de club waarvoor hij 164 officiële wedstrijden speelde. Marco van Basten spreekt zijn blijdschap uit over het binnenhalen van de gelouterde verdedi ger: 'Zijn kwaliteiten passen uitstekend bij Ajax. Daar zijn we allemaal van overtuigd. Hij heeft een goede leeftijd, ervaring op hoog niveau en hij is een echte verdediger. t Zaterdag 26 juli 2008 Team Jaap Stam - Ajax 3-3 (1-0) FC Zwolle Stadion, Zwolle - 10.400 Scoreverloop: 13. Philip Cocu 1-0,51. Mare Overmars 2-0,53. Philip Cocu 3-0,58. Mitchell Donald 3-1,64. Leonardo 3-2,89. Donovan Slijngard 3-3 TEAM JAAP STAM: Ronald Waterreus (46. HenkTimmer); Michael Reiziger (65. Ronny Johnsen), Henning Berg (46. Jaap Stam), Frank de Boer (55. Bert Konterman), Arthur Numan (65. Arts); Aron Winter, Wim Jonk (55. Cristian Brocchi), Clarence Seedorf, Philip Cocu (55. Edgar Davids); Dennis Bergkamp (55. Ronald de Boer), Mare Overmars (70. Patrick Kluivert) AJAX: Dennis Gentenaar (46. Sergio Padt); George Ogararu, Jaap Stam (Vito Wormgoor), Gregory van der Wiel (46. Vurnon Anita)), Robbert Schilder (46. Donovan Slijngard); Gabri (46. Mitchell Donald), Dario Cvitanich (46. Kenneth Perez), Jeffrey Sarpong (46. Siem de Jong); Kennedy (46. Javier Martina), Klaasjan Huntelaar (46. Leonardo), Luis Suarez (46. Dennis Rommedahl) PRESENTATIEGIDS 2008 - 200Q

Presentatiegids (1987-2013) | 2008 | | pagina 23