Vrijdag 18 juli 19 juli Maandag 21 juli The Iceman, zoals hij bij Arsenal genoemd werd, keerde Dennis Bergkamp loopt dit seizoen stage bij Ajax 1. terug bij de club waar hij gevormd werd als voetballer. Dennis Bergkamp begint aan zijn stage bij Ajax 1De stage maakt deel uit van de verkorte cursus coach betaald voetbal. 'Het voelt goed om terug te zijn,' zegt Bergkamp, die van 1986 tot 1993 uitkwam voor het eerste elftal van Ajax. 'In deArenA heb ik eigen lijk nooit gewerkt, maar het voelt toch een beetje als thuiskomen. Nederland en Ajax heb ik vijftien jaar geleden verlaten en nu ben ik weer terug. j Een eerste werkdag is altijd een beetje wennen, ook voor voormalig topspeler Bergkamp. 'Het is inderdaad een beetje vreemd,'geeft hij toe. 'Maar het voelt in ieder geval heel goed om weer op het veld te staan. Daarom heb ik me ook opgegeven voor de cursus coach be- I taald voetbal. Bergkamp loopt in principe het hele seizoen mee met het eerste elftal. Tijdens de eerste training observeert hij hoe het eraan toegaat op het veld, maakt hij af en toe een notitie en praat hij bij met Marco van Basten. De selectie maakt een goede indruk op hem. 'Iedereen ziet er fit uit. Er werd heel scherp getraind.' Bergkamp hoopt ook een bijdrage te kunnen leveren aan een suc cesvol seizoen. 'Ik kan in ieder geval proberen uit te leggen hoe ik bepaalde zaken zie. En als dat spelers beter maakt, is dat natuurlijk heel mooi. Zaterdag 19 juli 2008 W Noordwijk - Ajax 2-5 (2-2) Sportpark Duinwetering, Noordwijk - 5.300 Scoreverloop: 13. Jeffrey Sarpong 0-1,14. Jeroen Ketting 1-1,20. Leonardo 1-2,38. Jeroen Ketting 2-2,55. Albert Luque 2-3,90. Luis Suarez 2-4,90. Jan-Arie van der Heijden 2-5 AJAX: Dennis Gentenaar; Jurgen Colin (46. George Ogararu), Gregory van der Wiel (46. Vurnon Anita), Jan Vertonghen (46. Thomas Vermaelen), Robbert Schilder (46. Donovan Slijngard); Kennedy (46. Jan-Arie van der Heijden), Kenneth Perez (46. Siem de Jong), Urby Emanuelson (46. Laurent Delorge); Dennis Rommedahl (46. Luis Suarez), Jeffrey Sarpong (46. Dario Cvitanich), Leonardo (46. Albert Luque) i 11r\ j\ A A A A/1 Euro 2008 een week langer vakantie. 'Ik heb zin om te begin nen, zegt Klaas Jan Huntelaar, die tijdens zijn vakantie hoorde dat hij dit seizoen aanvoerder is van het elftal. 'Dat is mooi, echt een hele eer. De spelers die naar de Olympische Spelen gaan - Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen, Kenneth Vermeer en Urby Emanuelson - zijn er niet bij in De Lutte. Albert Luque ontbreekt ook. Hij heeft in de wedstrijd tegen Noordwijk een heupblessure eerste oefenwedstrijd. Ajax klopt hoofd W Noordwijk met 5-2 in de Zuid- badplaats. Dario Cvitanich maakt eerste minuten in het Ajax-shirt. Nadat de wedstrijd lang spannend is geweest, neemt Ajax in de slotminuut afstand. Jan-Arie van der Heijden haalt uit in het oefenduel tegen Noordwijk. Van der Heijden tekende in de slot minuut voor de 2-5. A A 0 m W W w w Ajax contracteert Ismail Aissati. De middenvelder heeft het niet meer naar zijn zin bij PSV en Ajax is slagvaardig. Aissati tekent voor vier seizoenen in Amsterdam. 'Het voelt heel goed,' zegt de voetballer uit Utrecht. 'Ik wilde weg bij PSV en als dan een grote club als Ajax zich meldt, is dat een groot compliment. Ik wil er echt een mooi seizoen van maken. Aissati gaat ervan uit dat hij bij Ajax zijn offensieve ei kwijt kan. 'Ik verwacht aan vallend voetbal,'zegt hij over zijn nieuwe club. 'Eigenlijk zoals Ajax altijd speelt.'Aissati hoopt veel te leren bij zijn nieuwe club. Van zijn nieuwe trainer Marco van Basten, maar ook van bijvoorbeeld stagiair Dennis Bergkamp. 'Bergkamp is net als il aanvallende middenvelder. Ik weet zeker dat ik veel van hen kan opsteken.' De selectie vertrekt naar De Lutte voor het traditionele trai ningskamp aldaar. Landhuishotel De Bloemenbeek is zoals tijd de uitvalbasis en het veld van SV De Lutte is weer optimaal geprepareerd voor de trainingssessies van de Ajacieden. Jong Ajax-keeper Sergio Padt is meegenomen als derde doelman. Ook Klaas Jan Huntelaar en Maarten Stekelenburg hebben zich bij de selectie gevoegd. Zij hadden vanwege deelname aan Ismaïl Aissati ging meteen mee naar De Lutte voor het trainingskamp aldaar. AJAX KICK OFF 21 PRESENTATIEGIDS 2008 - 2009

Presentatiegids (1987-2013) | 2008 | | pagina 21