Grote winnaar 130 AJAX KICK OFF item De historische wedstrijd waarin we oude NOS-beelden opnieuw uitzenden.' Zaken die je niet ziet in een 'gewoon' televisieprogramma, dus. 'En omdat we in de ArenA werken, zitten we letterlijk en figuurlijk dicht op het nieuws. Als er hier iets onverwachts ge beurt, zijn wij snel ter plaatse. Omdat we hier ook al het materi aal hebben om de beelden te monteren, kunnen we de nieuws beelden heel snel naar buiten brengen.' Deze beelden zijn vanaf komend seizoen overigens allemaal gratis te zien. Hiervoor is alleen een computer met een internetverbinding nodig. Een andere optie is het abonnement op het Eredivisiekanaal, waarmee de beelden te zien zijn van Club TV dat vanaf komend seizoen wél nieuwe beelden zal brengen. Wouters verwacht per medium zo'n drie nieuwe items per dag te kunnen maken. Dit doet ze samen met twee andere professionele verslaggevers, twee cameramannen en een vijftal technici. Wouters: 'Eigenlijk blijven we hetzelfde doen wat we al deden, alleen met steeds meer ervaring.' Ze is blij dat 'haar' beelden nu zo toegankelijk voor iedereen zijn geworden. Voorheen moest de bezoeker van www.ajax.tv namelijk voor sommige filmpjes nog betalen, of moest je een apart abon nement nemen bij een telecombedrijf. Het afgelopen Seizoen kon dit namelijk nog via Digitenne (van Tele2 en KPN), op hun kanaal Planet Voetbal. Wouters hoopt dat de kijkcijfers stijgen doordat alle clubprogramma's nu via één kanaal te zien zijn. Internetbedrijf YouTube toonde al aan dat deze centralisatie van beelden wérkt. Via de website www.you- tube.com/ajax wordt meer naar Ajax-beelden gekeken dan via de Ajax-website, hoewel de beelden op YouTube óók van Ajax zijn. Met deze centralisatie zijn de eerdere aanbieders van voetbal op televisie overigens niet helemaal uit beeld. Via het eerder genoemde Digitenne kunnen voetballiefheb bers bijvoorbeeld nog steeds naar livewedstrijden (van Ajax) kijken, hoewel het hierbij niet om alle wedstrijden gaat. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS de afgelopen twee jaar al te zien. Het grote verschil ten opz ichte van EredivisieLive is dat tot nu toe alleen Ajax, PSV en Feyenoord erop te zien waren en dat dat om een programma ging van per club een kwartier per wéék. Bregje Wouters werkt voor Ajax TV, het redactieonderdeel dat verantwoordelijk is voor alle beelden die Ajax maakt en uitzendt. Ajax maakt televisie sinds ruim twee jaar, waarvan de producties te zien waren en blijven via de website www. ajax.tv. Voor Club TV werden samenvattingen van beelden gebruikt die al te zien waren op RTL en de eigen website. Wouters maakt sinds de oprichting van Ajax TV, zo'n tweeën- halfjaar geleden, verslagen die op de website te zien zijn. 'Op Ajax TV zie je eigenlijk alles wat vooral interessant is voor de échte Ajax-fans. Omdat ik voor Ajax werk, kan ik heel veel beelden maken van wat zich hier binnen afspeelt, in het spelershome bijvoorbeeld. Maar ook maken we heel veel in terviews met huidige en oud-spelers van Ajax 1brengen we alle officiële wedstrijden van Jong Ajax in beeld, maken we wekelijks een reportage op de Toekomst en hebben we een Ajax-mediamanager Mark van Leest denkt dat de voetbal liefhebber de grote winnaar is van alle ontwikkelingen op televisiegebied. 'Natuurlijk zal men schrikken van termen als "digitaal" en "decoder" en de kosten die er opeens maandelijks bijkomen. Nieuwe technieken zijn altijd eng, maar uiteindelijk gaat het om gebruiksgemak. De mobiele telefoon en het inter net zijn toch ook niet meer weg te denken? Het gebruik van digitale televisie is nog veel eenvoudiger: je hoeft de televisie nog steeds alleen maar aan te zetten en de afstandsbediening - daaraan is iedereen nu trouwens toch ook al lang gewend - erbij te pakken? Daarbij hóeft men geen abonnement op EredivisieLive te nemen; het enige wat er aan de hand is, is dat we de voetbalsupporter de mogelijkheid bieden op een eenvoudige wijze naar alle livewedstrijden te kijken. Het is logisch dat de clubs daarvoor een kleine vergoeding vragen. Maar eigenlijk gaan we helemaal niet zoveel nieuws doen.' Dat er achter de schermen wél van alles gebeurt, vindt Van Leest minder belangrijk voor de kijker. 'Iedereen kan voortaan genieten van alle Ajax-wedstrijden, daar gaat het om.' PRESENTATIEGIDS 2008 - 2009

Presentatiegids (1987-2013) | 2008 | | pagina 130