DF TOFKOMST 80 ®AIAX KICK OFF Pri£ 3 £i J TATISGiiD Wat hoop je aan het eind van het seizoen bereikt te hebben? 'Ik wil vooral kunnen zien dat spe lers zich op een goede manier ont wikkelen, zodat ze de stap kunnen maken naar het eerste elftal. Daar moeten ze eerst in hun eigen leeftijdscategorie uitblinker zijn om vertrouwen op te doen.' Heb je in de nieuwe selectie van Jong Ajax al spelers gezien van wie je dit seizoen veel verwacht? 'Ik zie zeker mogelijkheden, zowel bij de jongens die nu overkomen van de A-junioren als bij de spelers die al langer bij Jong Ajax zitten. Nu moe ten we kijken of het ze ook lukt om die laatste stap te zetten. Als het goed is hebben ze dat ene doel voor ogen, daar moeten ze hun motivatie uit putten. Ik hoop dat ze beseffen dat ze het niet alleen kunnen, dat ze hun medespelers nodig heb ben om verder te komen.' En hoe sterk is de totale selectie? 'Sommige spelers hebben het afgelopen jaar bij Jong Ajax behoorlijke progressie geboekt, er zijn vier talenten uit de A-jeugd bijgekomen, dus ik verwacht dat we toch wel wat sterker zijn gewor den. Dat Jong Ajax niet altijd op hetzelfde niveau speelt, heeft ook te maken met de vele wisselin gen in de loop van het seizoen. We hebben een vaste kern van zeventien spelers, maar die zal regelmatig aangevuld worden vanuit de junioren of het eerste elftal. Als wij ervoor zorgen dat het elftal goed staat en de posities altijd goed bezet zijn - ongeacht wie er staan opgesteld - kunnen we er hopelijk voor zorgen dat Jong Ajax steeds constanter gaat presteren.' Wat kunnen de spelers van jou verwachten, wat voor trainer ben je? 'Ik ben een trainer die duidelijk aangeeft hoe ik mijn elftal wil laten spelen. Ik vind dat je altijd put ik mijn voldoening uit. Hoeveel dat er zullen zijn is nu nog moeilijk te zeggen, dat is afhan kelijk van heel veel factoren. Aron Winter en ik zullen er van onze kant in ieder geval alles aan doen om onze spelers klaar te stomen voor het grote werk.' Aron Winter. Peter Hoogland. moet uitgaan van je eigen kracht, waarbij de spelers individueel beter moeten worden. Dat het teambelang ook een grote rol speelt, is logisch. Vanuit de jeugd zijn de spelers gewend om 4-3-3 te spelen. Als je buitenspelers hebt, moet je die zeker gebruiken. Als het zo uitkomt, kan het ech ter ook geen kwaad om Jong Ajax kennis te laten maken met verschillende speelwijzen.' Eind augustus begint voor Jong Ajax de com petitie. Wat voor ploeg krijgen we te zien? 'Als het goed is, zul je een ploeg zien die vooruit voetbalt, die voetbalt op de helft van de tegenstander en initiatieven neemt. Een ploeg die herkenbaar speelt, als de mogelijk heden het toelaten natuurlijk met vleugelspitsen. Ik wil ook een elftal zien dat agressief speelt - dat kun je die jongens op de training al meege ven. Iedereen moet met één gedachte het veld in. Als iedereen zijn per soonlijke duels wint, win je negen van de tien keer ook de wedstrijd. Als één speler druk zet, zullen de anderen op de goede manier positie moeten kiezen. Daarin zal een ieder mee moeten denken.' Adrie Koster Adrie Koster (52) startte zijn trainersloopbaan in 1985 als assistent bij FC Eindhoven. Het daarop volgende seizoen werd hij assistent-trainer van Piet de Visser bij Willem II, waar hij in 1990 hoofd trainer werd. In de periode na 1990 was Koster coach van Roda JC (1991-1993), Helmond Sport (1993-1995), TOP Oss (1995-1997), Excelsior (1997-2003) en VW (2004-2005). Met Excelsior wist Adrie Koster in 2002 te promoveren naar de eredivisie. De afgelopen twee seizoenen zwaaide hij de scepter bij eredivisionist RKC, maar in no vember 2006 besloten club en trainer afscheid te nemen van elkaar. Als voetballer speelde de Zeeuw Koster voor Roda JC (1977-1979) en PSV (1979-1983). De aanval ler maakte in 96 wedstrijden in totaal 22 doelpun ten. Adrie Koster speelde in de maanden na het WK van 1978 onder bondscoach Jan Zwartkruis drie interlands. Jan SDlinter. Dick Schoenaker en René Wormhoudt. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 80