HF TOFKOMST Al AX KICK Or r PriESEi^TATJEOJDS Ingang Jan 01de Riekerink terug op de Toekomst: 'Aiax is nog altijd een echte club, waar ik een warm welkom heb gekregen Wanneer ben je tevreden? 'Nu ben ik alvast erg tevreden om hier aan de slag te gaan. Bij een club waarmee ik me zeer verbon den voel en waar heel veel uitdagingen liggen. Als je mij over een aantal jaren weer spreekt, hoop ik dat ik samen met de vrijwilligers en de profes sionals de jeugdopleiding nog beter heb gemaakt. Dat is heel moeilijk in cijfers uit te drukken, het gaat zoals gezegd vooral om voetbalinhoudelijke details. De jeugdopleiding van PSV is onlangs door de Coaches Betaald Voetbal uitgeroepen tot beste jeugdopleiding. Het zou natuurlijk heel mooi zijn als wij dat predikaat volgend jaar weer kunnen overnemen.' Jan 01de Riekerink Jan 01de Riekerink (44) begon zijn loopbaan als trainer bij Ajax. Na een stageperiode bij de A1 trainde hij een aantal jeugdteams, respectievelijk de D1D2, B2 en A1In het seizoen 1999-2000 was Olde Riekerink werkzaam ais as sistent-trainer van Jan Wouters bij de A-selectie, hierna werd hij hoofdtrainer van Jong Ajax. In zijn eerste jaar als coach van de Beloften (2000-2001) werd Jan Olde Riekerink landskampioen met het team. Het seizoen daarna haalde hij met de Beloften zelfs de halve finale van de Nederlandse beker. In mei 2002 werd Olde Riekerink aange steld als hoofdcoach van de Belgische eersteklasser AA Gent, waarna hij eind 2003 aan de slag ging als trainer bij Emmen. Olde Riekerink was in het seizoen 2005-2006 actief als assistent-trainer van Co Adriaanse bij FC Porto. Het afgelopen seizoen werkten de twee trainers nogmaals samen bij Metallurg Donetsk in de Oekraïne. Als speler debuteerde de Hengelo'er Jan Olde Riekerink op zijn twintigste in het betaalde voetbal bij Sparta, waar hij vijf seizoenen speelde. In 1990 maakte hij voor één seizoen de overstap naar Dordrecht. Olde Riekerink sloot zijn voetbalcarrière als speler af bij Telstar. Zijn laatste wedstrijd speelde hij op 16 mei 1993: Telstar - Veendam (6-1). De middenvelder scoorde in 151 wedstrijden zes doelpunten. 73

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 73