TFCHNISCH DIRFCTFI IR Felicitaties voor Henk ten Cate na de winst van de Johan Cruijff Schaal. hebben dat iemand een aanwinst is, en haalbaar. Het gaat niet zomaar. De clubs verzetten zich met hand en tand, zeker onder deze tijdsdruk. Toen de fax van Real Madrid binnen kwam rollen, wist ik het al. Ik ben net als iedereen bij Ajax trots dat Sneijder voor zoveel geld naar zo'n grote club is gegaan, maar liever niet.' Ajax legt het geld dat het verdiend heeft met de transfers nog niet opzij voor volgend seizoen, betoogt Van Geel. 'Overigens is het verschil tus sen de inkomsten en uitgaven van de transfers niet zomaar besteedbaar. Salarissen van nieuwe spelers moeten ook in het budget passen. We zijn iemand kwijtgeraakt met een Ajax-salaris, daar moet iemand met een Ajax-salaris voor terug komen, niet iemand die een veelvoud daarvan verdient. Maar we blijven absoluut niet op ons geld zitten. Het geld moet op het veld staan, we zijn geen bankinstelling. We zijn natuurlijk wel al bezig met volgend seizoen. Maar we hebben een heel jaar de tijd om keuzes te maken. Jaap Stam stopt na dit seizoen en wellicht kunnen we dat uit eigen gelederen opvangen. Misschien is Gregory van der Wiel er dan klaar voor om Jaap op te volgen, of kan Johnny Heitinga daar gaan spelen. We vinden dat Thomas Vermaelen in aanmerking komt voor salarisverhoging en con tractverlenging. Op Hedwiges Maduro na loopt vrijwel iedereen door of hebben we een optie die we kunnen lichten. En dat is maar goed ook. Ik heb nu al een aantal clubs moeten afwimpelen die naar nog meer spelers kwamen "hengelen". Volgend jaar komt er zeker weer interesse voor een aantal jongens. Dan begint het spelletje weer opnieuw. Hopelijk dan niet in Sneijder-tijd, om het maar zo te zeggen. Daarom pleit Ajax ook voor een vroegere transfer-deadline. Het liefst 1 augustus. Dan weten wij en andere clubs waar we aan toe zijn als het seizoen begint, en je bent af van dat gedoe met speelgerechtigheid voor Europese competities. Dan hoeft ook niemand zich vlak voor een wedstrijd af te melden met vage blessures.' SAIAXFJDK OFF PfiESSiJÏATJEGJDS 29

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 29