TFOHNISOH DIRFOTFI IR 28 «AJAX Ff P f i E r j TAiT J Gi 1D E Ajax nam tijdens het Amsterdam Tournament afscheid van Kenneth Perez en Rvan Babel van Jari Litmanen. Dat was geen bekende speler toen hij bij Ajax kwam en hij is wel uitgegroeid tot een topper. Kunnen we die eerste categorie niet ha len, dan moeten we geduld hebben. Geen paniek!' Schaduwlijstje Het is al veel genoemd in de afgelopen transfer periode: het schaduwlijstje van Van Geel. Voor iedere Ajacied heeft de technisch directeur een al ternatief op papier staan, waarmee contact wordt opgenomen als er een speler bij Ajax vertrekt. Het lijstje bestaat ook wel degelijk, laat Van Geel weten, al zijn de namen die erop staan natuurlijk niet onmiddellijk de nieuwste aanwinst. 'Vanaf het eerste signaal van Real Madrid ben ik begon nen met kijken naar alternatieven voor Sneijder. Maar goede spelers staan niet zomaar stand-by. En net als Ajax, zijn ook alle andere clubs al aan hun seizoen begonnen. Er zijn ook mensen die zeggen dat we de vervanger van Sneijder al in de selectie hadden moeten hebben, voor de zeker heid. Je kan alleen niet de "tweede Sneijder" op de bank hebben. Dat accepteert die speler niet en dat laat ons budget niet toe.' Dat Ajax vlak na het vertrek van de middenvelder thuis met 1-0 van Slavia Praag verloor, maakte de situatie alleen maar pijnlijker. 'Ik baalde al van het verlies op zich natuurlijk, maar een zege had ook wat meer vertrouwen gegeven. En al speel den we geen wereldwedstrijd, we hadden genoeg kansen. Ik denk trouwens dat we Edgar Davids meer gemist hebben toen. Vanwege zijn enorme ervaring op dat podium. Overigens hebben we ook gekeken naar een vervanger voor Edgar. Het bleek echter dat we geen goede oplossing op korte termijn konden vinden, en over zo'n twee maanden is hij weer terug.' Verzet Op het moment van dit interview is Van Geel namens Ajax nog druk doende een speler aan te trekken om het verlies van Sneijder te compense ren, al is het dan misschien niet iemand die pre cies op dezelfde plek speelt. Gemakkelijk is dat natuurlijk niet. Van Geel: 'Je moet de overtuiging

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 28