VAJAX 'JO't' Orr Pfi£3£jJTATJSGilDcJ DFVOORRFRFIDING George Ogararu bedankt de supporters tijdens de Open dag voor hun massale opkomst. Zaterdag 4 augustus In de ArenA schiet Robin van Persie Arsenal voorbij Ajax. De international neemt het enige doelpunt van de wedstrijd voor zijn rekening. De 1-O-overwinning levert de Londenaren de toernooiwinst op. Atlético Madrid besluit het Amsterdam Tournament als nummer twee. Ajax is de nummer drie in de eindrangschikking. Lazio Roma wordt laatste. Voor de wedstrijd tussen Ajax en Arsenal wordt afscheid genomen van Ryan Babel en Kenneth Perez. De twee oud-Ajacieden worden toege sproken door Martin van Geel en maken een ereronde langs de tribunes. Woensdag 8 augustus De Open dag trekt ruim veertigduizend suppor ters naar de Amsterdam ArenA, parkeerterrein P2 en de Toekomst. Het programma biedt ieder wat wils. Van een wedstrijdje van Lucky Ajax tot en met een rondleiding door de catacomben van de ArenA. Presentator Robert ten Brink stelt de selectiespelers voor aan de fans. Ali B besluit de geslaagde Open dag met een rap en de Ajacieden lopen een korte polonaise. Vrijdag 10 augustus Ajax neemt Luis Suarez per direct over van LC Groningen. De aanvaller uit Uruguay tekent in de ArenA een vijfjarig contract. Martin van Geel maakte eerder op de dag al wereldkundig dat Wesley Sneijder Ajax tóch weieens zou kunnen gaan verlaten. Real Madrid heeft Ajax 24 miljoen euro geboden voor de Ajacied. De prijs die Ajax voor Sneijder vraagt, ligt zes miljoen euro hoger. Zaterdag 11 augustus Bekerwinnaar Ajax trakteert landskampioen PSV op een 1-O-nederlaag en verovert daarmee de Johan Cruijff Schaal. De enige treffer komt van de voet van Gabri. Ajax kan vanavond geen gebruik maken van Sneijder. De middenvelder is geschorst. De overgang van Sneijder naar Real Madrid lijkt afgeketst. Zondag 12 augustus Ajax moet verder zonder Wesley Sneijder. De Amsterdamse club bereikt alsnog een akkoord met de 'Koninklijke' uit Madrid over een transfer. Ajax raakt op een kritiek moment een belang rijke speler kwijt, maar krijgt daar wel 27 mil joen euro voor terug. Woensdag ontvangen de Amsterdammers Slavia Praag voor de eerste kwalificatiewedstrijd om deelname aan de Champions League. 'Het is natuurlijk even wennen zonder Wesley,' stelt Ten Cate in de aanloop naar het treffen met de Tsjechen. 'Maar we moeten verder. Ik heb vertrouwen in mijn ploeg, zie de toekomst met vertrouwen tegemoet. Ook omdat ik weet dat een aantal mensen de positie van Wesley kan invullen. Er is ook een leven na Sneijder. Als je goed presteert kan het je zo'n transfer opleveren. Dat heb ik mijn spelers ook gezegd.' Het elftal dat aantrad tegen PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Staand vanaf links: Maarten Stekelenburg, Jurgen Colin, Klaas Jan Huntelaar, John Heitinga, Jaap Stam, Kennedy; gehurkt: Urby Emanuelson, George Ogararu, Gabri, Thomas Vermaelen, Dennis Rommedahl. 25

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 25