PF VODRRFRFIDIMG •AJAX '10 Orr PRS3SiJTATJGiIDE: 23 zwaar trainingskamp. Falkirk FC boekt een te rechte overwinning. Dezelfde avond nemen de Ajacieden het vliegtuig terug naar Amsterdam. Maandag 30 juli Twee dagen na de terugreis uit Schotland pas sen de Ajacieden hun nieuwe clubkostuums. Een legertje specialisten van sponsor Oger steekt spe lers, trainers en overige begeleiders in het nieuw. De keuze voor komend seizoen is ingetogen, maar brutaal. Dinsdag 31 juli Een dolgelukkige Colin tekent zijn begeerde con tract. Na de ondertekening van de verbintenis, die tot 1 juli 2008 loopt, schudt de 26-jarige ver dediger de hand van technisch directeur Martin van Geel. In het contract is een optie tot twee jaar verlenging opgenomen. Colin komt over van Norwich City, waar de verdediger de afgelopen twee seizoenen speelde. Donderdag 2 augustus Ajax wint zijn eerste wedstrijd op het 'eigen' LG Amsterdam Tournament. De Amsterdammers ver slaan Atlético Madrid met 2-0. Gabri en Wesley Sneijder weten doelman Christian Abbiati te pas seren. Het is een overwinning die naar meer smaakt. Ajax is bijna klaar voor het echte werk, de wedstrijden in de Eredivisie en het kwalifica tietoernooi voor de Champions League. Als er tenminste geen gekke dingen meer gebeuren... Zaterdag 28 juli Weer wordt een trainingskamp afgesloten in mi neur. Puur sportieve mineur dit keer. Een zicht baar vermoeid Ajax besluit de trainings week in Schotland met een nederlaag in Falkirk Stadium. De Falkirkers slaan twee keer toe, Delorge stelt daar de enige Ajax-treffer tegenover. De Ajacieden krijgen de rekening gepresenteerd voor een lood- De selectiefoto werd dit jaar gemaakt in hartje Amsterdam, met de middeleeuwse Waag op de Nieuwmarkt als decor. Wesley Sneijder op het Amsterdam Tournament in actie tegen Arsenal. Het treffen met de Londenaren was, naar later bleek, het laatste optreden van Sneijder in het Ajax-shirt. Groningen wordt nog wel gesproken over de mo gelijke overgang van Luis Suarez. De tijd tikt door. Met het oog op de naderende kwalificatieduels voor deelname aan de Champions League is enige haast geboden. Na de laatste training volgt de onvermijdelijke afscheidsfoto. Spelers, trainers en begeleiders po seren voor het laatst op het trainingsveld, met het National Wallace Monument in de rug. Urzaiz is er de hele week bijgeweest in Schotland. Toch trainde de Spanjaard niet één keer mee met de groep. Urzaiz kampt met de naweeën van een blindedarmoperatie. Met de fysiotherapeuten Ricardo de Sanders en Frank van Deursen werkte de Spanjaard dagelijks hard aan zijn herstel. Als alles volgens plan verloopt, is de aanvaller rond de strijd om de Tohan Cruijff Schaal wedstrijdfit.

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 23