DFVDDRRFRFiniNfi Donderdag 26 juli Twee dagen na zijn officieuze debuut als Ajacied maakt Dennis Rommedahl een ontspannen in druk. Het alsof een last van de Deense schouders is afgevallen. Het debuut was op zijn minst verdienstelijk en smaakt naar meer. Rommedahl etaleert tijdens de twee donderdagtrainingen zijn gepolijste traptechniek. Links en rechts slaan de ballen tegen het net. Zelfs eerste doelman Maarten Stekelenburg heeft meermaals geen antwoord op de 'toverballen' van de vleugelflitser. 'Als je na twee dagen bij je club al mag debuteren, is dat fantastisch,' klinkt het na de training in goed Nederlands. Rommedahl voelt zich al aardig op zijn plaats in de Amsterdamse selectie. Zijn de buutshirt met het rugnummer 16 verdween na Glasgow Rangers - Ajax in het vak met Ajax- supporters. 'Op die manier geef je iets terug aan de fans, die toch een lange reis naar Schotland hebben gemaakt.' Het roodwitte wedstrijdshirt is nu al een heus collector's item. Op verzoek van de speler is Rommedahl inmiddels voorzien van nummer 19. 'Ik heb mijn hele leven met dat num mer gespeeld, vandaar.' Jurgen Colin hoopt ooit hetzelfde pad als Rommedahl te mogen bewandelen. Ooit wil ook hij een Ajax-contract signeren. De speler van Norwich City is deze weken op proef. 'De afge lopen weken waren al een fantastische ervaring,' blikt de verdediger terug op de voorbije weken. Tegen de Rangers speelde Colin niet zijn aller sterkste wedstrijd. De Utrechter toont zich na de training in Stirling zelfkritisch en geeft zichzelf een vijf. Voldoende of onvoldoende, Ten Cate heeft deze training goed nieuws voor zijn stagiair. Tijdens de training steken de trainer en de speler de koppen kort bij elkaar. Op Schotse bodem hoort Colin dat hij mag blijven. Minstens één seizoen. De opluchting is groot bij de eerder nog gespannen Ajacied. John Goossens is al langer Ajacied. Het debuut van de Heemstedenaar in Ajax 1, ook in het treffen met Glasgow Rangers, is een beetje on derbelicht gebleven. Na Rommedahl en Colin is Goossens deze dagen de derde trotse Ajacied in de selectie van Henk ten Cate. Vrijdag 27 juli In het statige Dunblane Hydro Hotel spreekt Ten Cate zijn tevredenheid uit over de goede sfeer binnen zijn selectie. 'Een aantal spelers heeft een geweldige drive om iets moois van dit jaar te ma ken. Er zit ook veel potentie in dit elftal. De ploeg is jong, maar wel weer een jaar verder. We zijn nu twee weken bezig en de spelers ontwikkelen zich naar een zeer acceptabel niveau. We zijn nu al een stuk verder dan afgelopen seizoen rond deze tijd.' Technisch directeur Martin van Geel geeft tijdens hetzelfde 'persmoment' opening van zaken over eventuele aankopen. Voor de geblesseerde Davids wordt voorlopig geen vervanger gekocht. Met FC De dagelijkse gang naar het trainingsveld op het terrein van Stirling University. Urby Emanuelson speelde op het Amsterdam Tournament een uitstekende wedstrijd tegen Atlético Madrid. 22 ®AIAX

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 22