DFVOORRFRFiniNG De selectie besluit de laatste trainingsdag in Schotland met een groepsportret voor The National Wallace Monument. deleeuwse Waag is het fraaie decor van de tra ditionele selectiefoto. Gestoken in smetteloos wedstrijdtenue en lopend op glimmende kicksen, weten de Ajacieden menige voorbijganger te ver rassen. Amsterdammers in hartje van Amsterdam; het levert een 'historisch' groepsportret op. Edgar Davids ontbreekt op de fotodag. De blessure bemoeilijkt het poseren voor de talloze camera's. Dinsdag 24 juli Van de Nieuwmarkt naar Glasgow en Ibrox Stadium. Drie dagen na het afscheid van De Lutte vervolgen de Ajacieden hun voorbereiding op Schotse bodem. Een handvol uren na de korte reis vanaf Schiphol treedt Ajax aan tegen Glasgow Rangers. Het is de openingsact van het trainings kamp in Schotland, waar spelers, trainers en ove rige begeleiders zich verder gaan voorbereiden op het nieuwe seizoen. Het bij vlagen stekelige duel op Ibrox krijgt uiteindelijk geen winnaar. Voor 32.770 toeschou wers spelen Ajax en Glasgow Rangers, Gers in de volksmond, gelijk: 1-1. Aan voetbalstrijd geen gebrek in dit duel. Een offensief gestart Ajax ziet zijn plannen na twintig minuten doorkruist door de treffer van Carlos Cuellar. De Schotten op de sfeervolle tribunes gaan uit hun dak. De hun club achterna gereisde Ajax-supporters houden zich noodgedwongen een tijdje koest. John Heitinga schenkt de Amsterdamse fans na een uur spelen de broodnodige vreugde: 1-1. Ajax-debutant Dennis Rommedahl leidde de kans in. De Deense buiten speler kan terugkijken op een nuttige, geslaagde eerste wedstrijd als Ajacied. In de catacomben van Ibrox spreekt Ten Cate zijn tevredenheid uit over het spel van zijn ploeg. 'We waren vooral het eerste half uur na rust oppermachtig,' blikt de Ajacied terug op het eerste oefenduel tegen een profclub. 'Dat is knap als je bij de Rangers speelt. Ook omdat we zo'n jonge groep hebben. En dit is toch echt onze eerste grote wedstrijd. Alles bij el kaar ben ik gewoon tevreden. We zijn tweeënhalve week in training en echt op de goede weg.' Woensdag 25 juli Het schema voor de rest van de week is even duidelijk als overzichtelijk. Tussen twee oefen wedstrijden in (na het treffen met de Rangers is Falkirk FC de tegenstander) wordt twee maal daags pittig getraind. De trainingen worden be legd op het terrein van de universiteit van Stirling. Het universiteitsterrein biedt een fraai uitzicht over de Schotse Hooglanden, om preciezer te zijn de Mid Highlands. In het uitgestrekte, schilderach tige landschap trekt vooral de imposant hoge en karakteristiek gevormde toren van het National Wallace Monument de aandacht. Tijd om het monument te bezoeken zullen de Ajacieden deze week niet hebben. Hoe serieus de Amsterdammers de trainingen op Stirling University nemen, wordt direct duidelijk tijdens de hersteltraining. Daags na de ontmoe ting met de Rangers is van kort en rustig uitlopen geen sprake. Twee uur lang trainen de Ajacieden op balaannames en vervolgbewegingen plus af ronden. De sanctie op een verkeerde aanname is niet mals. Tien keer opdrukken is de straf voor een verprutste bal. Met het vorderen van de trainingstijd worden de push-ups almaar zwaar der. Assistent-trainer Alfons Groenendijk oefent lustig mee. De oud-voetballer is zijn balgevoel niet kwijt, maar ook hij ontkomt niet aan de ige push-ups. 21 Dennis Rommedahl ontving zijn eerste Ajax-shirt uit handen van Ajax-trainer Henk ten Cate en algemeen directeur Maarten Fontein. De Deen n°^ ruilde het rugnummer 16 kort daarop in voor 19. nodi $AJAXrU OK OFF PriE^B Ï'J TAT IH O J D F Indhute

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 21