DF VDORRFRFiniNG John Heitinga gaat voorop tijdens een bosloop in De Lutte. Donderdag 19 juli De Ajacieden werken vandaag op opvallende wijze aan hun balkunsten. De Amsterdammers beproe ven hun geluk met een klein wit balletje. De Ajax- selectie krijgt golfles. Het alternatieve programma biedt een ontspannend rustpunt in een voorberei ding boordevol trainingen en oefenduels. 's Avonds arriveert een fonkelnieuwe Ajacied in De Lutte. Ismael Urzaiz is de naam. De Spaanse spits - van het type breekijzer - komt over van Athletic Bilbao en signeert een contract dat hem één seizoen aan Ajax bindt. De 25-voudige Spaanse international besluit de lange dag met het schudden van handen. Spelers, trainers en overige aanwezige Ajacieden heten de fysiek stevige, vervaarlijk ogende Urzaiz hartelijk wel kom bij de club. Gabri maakt zijn landgenoot in de gemeenschappelijke taal wegwijs. Na Roger heeft de middenvelder een nieuwe landgenoot in de selectie. Vrijdag 20 juli Ten Cate spreekt in De Lutte met de verzamelde pers. De Amsterdammer is gebrand op het win nen van de landstitel. Het succes moet boven dien worden gehaald met aanvallend voetbal. 'De landstitel ontbreekt nog op mijn palmares. Voor een Amsterdammer is er natuurlijk niets mooier dan met Ajax kampioen te worden,' aldus Ten Cate. De Ajax-trainer denkt niet alleen aan zijn eigen erelijst. 'Ik hoop ook voor Jaap Stam dat we kampioen worden, zodat hij een mooie carrière in stijl kan afsluiten.' Nauwelijks een etmaal nadat Urzaiz zijn contract getekend heeft, wordt ook Dennis Rommedahl vastgelegd. De Deen verbindt zich voor de ko mende drie jaar aan Ajax. De aanvaller komt over van Charlton Athletic. 'Ajax past perfect bij mij,' vertelt Rommedahl. 'Ik hoop dat ik ook perfect bij Ajax pas. Ik wilde graag terug naar Nederland. Ik heb heel wat jaren in de Nederlandse competitie gespeeld, en ik hou van het positieve voetbal dat er gespeeld wordt. Dat geldt natuurlijk helemaal voor Ajax. Dat speelt aanvallend, vooruit en altijd voor de prijzen.' Tussen de bedrijven door wordt geproost op een langer verblijf van Wesley Sneijder bij Ajax. De doelgerichte middenvelder, afgelopen seizoen behorend tot de beste Ajacieden, staat in de be langstelling van verschillende buitenlandse clubs. Sneijder blijft de Amsterdamse club waar hij zijn voetbalopleiding genoot nog een jaar trouw. Zaterdag 21 juli Deze zaterdag is een dag met twee gezichten. De dag begint aangenaam, met een lichte laatste trai ning in De Lutte. Na de oefensessie op het veld van SV De Lutte wordt afscheid genomen van iedereen die het verblijf in het Twentse dorp weer zo aange naam heeft gemaakt. In Deventer is de sfeer 's mid dags minder vriendelijk. Go Ahead Eagles - Ajax wordt al na een half uur gestaakt. Wangedrag (in woord en daad) van 'voetbalsupporters' op de tribunes is de oorzaak van de staking. De spelers van Ajax wensen onder deze omstandigheden, in deze dreigende sfeer, niet verder te spelen. Een verder vlekkeloos verlopen trainingsweek krijgt een treurig einde. Extra zuur is het uitvallen van Edgar Davids. De routinier breekt in de dertig minuten dat de wed strijd duurt, zijn linker scheenbeen. Davids is naar verwachting drie maanden uitgeschakeld. Maandag 23 juli Daags voordat Ajax afreist naar Schotland, maken de selectieleden hun opwachting op de Nieuwmarkt, in het hart van de stad. De mid- Striid en concentratie tiidens de trainina. 20 «AIAX 'JOK OFF F Fi E 3 F J TAT J IO

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 20