DF vnnRRFRFlDlNR AIAX 1S Kennedy Bakircioglii tijdens zijn eerste wedstrijd als Ajacied. De Zweed gaf met twee treffers tegen WSB een mooi visitekaartje af. Donderdag 12 juli 'Zet hem op, Jan. Loop het luie zweet er direct uit!' Trainer Henk ten Cate heet deze donder dag ook Jan Vertonghen welkom bij zijn eerste training van het nieuwe voetbaljaar. De 20-jarige Ajacied richt zich bij de club waar hij een deel van zijn voetbalopleiding volgde, vooral op een centrale plek in de verdediging. Afgelopen seizoen verdedigde Vertonghen als huurling de clubeer van RKC Waalwijk. De ene Ajacied keert terug, een andere ver trekt. Na Tom de Mul en Kenneth Perez neemt Ajax ook afscheid van Ryan Babel. De aanval ler besluit zijn voetballoopbaan te vervolgen bij Liverpool FC. Tussen twee trainingen door neemt Babel in de kleedkamer afscheid van zijn Amsterdamse clubgenoten. 'Ik vertrek met pijn in mijn hart, maar zal nog vaak terugkeren in Amsterdam,' vertelt Babel voordat ook hij de deur van de ArenA achter zich dichtslaat. Zaterdag 14 juli De Ajacieden zijn voor het eerst te bewonderen in wedstrijdtenue. In Noordwijkerhout begint Ajax de oefencampagne voor het seizoen 2007-2008 met een 4-0 zege op WSB. Henk ten Cate stelt na afloop vast dat het raamwerk van zijn ploeg er in ieder geval solide staat. Kennedy maakt van alle nieuwkomers de meeste indruk. De Zweed heeft met zijn twee treffers een mooi visitekaartje afgegeven. Ook Delorge en stagiair Colin kunnen terugzien op een verdienstelijk onofficieel debuut. Hetzelfde geldt voor de Zuid-Afrikanen Doutie en Fanteni. Naast Kennedy zijn Fanteni en Nicolae Mitea de doelpuntenmakers. Maandag 16 juli Het zit de Ajacieden deze dagen weertechnisch gezien niet mee. De training die voorafgaat aan de start van het trainingskamp in De Lutte wordt vanwege het noodweer vervroegd afgesloten. De Jong Oranje-internationals Hedwiges Maduro en Robbert Schilder beleven daardoor een verkorte eerste veldtraining. De Ajacieden hebben na het gewonnen EK iets langer vakantie mogen vieren. De selectieleden vervolgen de training in de cata comben van de ArenA. Kort na hun intrek te hebben genomen in ho tel De Bloemenbeek in De Lutte, treden de Amsterdammers aan in Goor, voor het treffen met GFC. Ajax besluit zijn tweede optreden in het nieuwe voetbaljaar met een 9-0 overwinning. De wedstrijd is vooral bijzonder voor Erik Heijblok. De kersverse Ajacied maakt zijn eerste minuten onder de Amsterdamse lat. Al kreeg hij letterlijk geen bal te doen, Heijblok geeft zijn trots na afloop ruim baan. 'Ik ben zo trots als een pauw, dat mag je best weten. Ik moet nog veel leren, dat besef ik, maar ik wil ook heel graag. Voor mij is het genieten om bij dit team te mogen spelen.' Woensdag 18 juli Vandaag wordt pas duidelijk welke schade Nicolae Mitea heeft opgelopen in het oefenduel tegen GFC. De Roemeen heeft de band van zijn rechter- enkel beschadigd. Mitea moet naar verwachting drie tot vier weken revalideren. De linksbuiten keert terug naar Amsterdam en zal in ieder geval het trainingskamp in Schotland aan zich voorbij moeten laten gaan. Jong Ajacied John Goossens wordt aan de selectie toegevoegd. De Belofte wordt bijna letterlijk weg geplukt van het trainingsveld op de Toekomst. Na de training van Jong Ajax reist de jeugdinternatio- nal vliegensvlug af naar De Lutte. Na een handjevol trainingen wacht Ajax alweer het derde oefenduel. In Oldenzaal laten de spelers van Ten Cate tegen Quick '20 zien als team te groeien. Ajax is, kortom, op de goede weg. Het vriendschappelijke treffen wordt met 8-0 gewon nen. De 4000 toeschouwers wordt naast doelpun ten vooral ook attractief voetbal voorgeschoteld. Wesley Sneijder is met zijn drie treffers en excel lente spel, net als eerder tegen GFC, opnieuw de grote man bij de Amsterdammers. Ook in Goor nam de middenvelder drie treffers voor zijn reke ning. Sneijder is met zijn productie Ajax' topscorer van de voorbereiding. Voetbalacrobatiek tijdens een training in De Lutte.

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 19