Dagboek 5 juli - 'Ajax groeit 12 augustus als groep' nF vnnRRFRFiniNf; #AJAX De Ajacieden werkten hun eerste training af op de Toekomst. Bijna tweeduizend supporters waren getuige van de eerste werkdag van het nieuwe seizoen. Van de eerste training op de Toekomst tot het traditionele trainingskamp in De Lutte. En via Schotse Mid Highlands weer terug naar de Amsterdam ArenA. Ajax bereidde zich op uiteenlopende velden voor op het nieuwe voetbalsei zoen 2007-2008. Een dagboek van de voorbereiding. tekst Ronald Jonges Donderdag 5 juli Sportpark de Toekomst stroomt vol voor de eerste training van het nieuwe seizoen. Kort voor het middaguur wacht de Ajacieden een warm onthaal door de supporters. Toeval of niet: de hele och tend regende het, maar bij de start van de eerste trainingsdag komt de zon tevoorschijn. De bijna tweeduizend supporters die naar de Toekomst zijn gekomen, kunnen zonder paraplu genieten van de eerste balberoeringen van het prille voetbaljaar. Vanwege de afwezigheid van de (jeugd)- internationals is de selectie van trainer Henk ten Cate deze eerste training nog niet helemaal com pleet. Het lijkt de supporters weinig uit te maken. Bij de opkomst worden de achttien voetballers en de technische staf (inclusief de nieuwe keepers trainer Carlo l'Ami en Jong Ajax-trainer Adrie Koster) als helden onthaald. Vijf nieuwe gezichten zijn te herkennen tussen de achttien voetballers: stagiairs Jurgen Colin, Sameegh Doutie en Thembinkosi Fanteni plus natuurlijk de aanwinsten Laurent Delorge en Erik Heijblok. Later op de dag verzorgen Ten Cate en technisch directeur Martin van Geel een persconferentie in de ArenA. In de bomvolle perskamer is de boodschap helder: trainer en directeur zijn content met de selectie, al zijn versterkingen altijd welkom. Ajax is niettemin klaar voor een nieuw voetbalavontuur. De persconferentie wordt besloten met goed nieuws vanuit Brazilië. Daar verloopt het herstel van Leonardo zeer voorspoedig, weet Ten Cate. 'Hij heeft zelf het idee dat hij al heel veel kan, maar we moeten hem een beetje afremmen.' Maandag 9 juli Voor de A-internationals van Ajax is de zomerva kantie vandaag afgelopen. De spelers van Oranje en de Zweedse international Kennedy Bakirciogliï werken deze ochtend hun eerste training van het seizoen af. De internationals worden op iets minder imposante wijze onthaald dan hun ploeg genoten dagen eerder overkwam op de Toekomst. 18 De 'laatkomers' verrichten hun trainingsarbeid in relatieve rust. Klaas Jan Huntelaar, Maarten Stekelenburg, John Heitinga en Wesley Sneijder starten de voorbereiding later in verband met de oefentrip met het Nederlands elftal naar Azië. Ook nieuwkomer Kennedy (interlandverplichtin- gen voor Zweden) en Urby Emanuelson (extra rust) melden zich vandaag weer voor het eerst op het trainingsveld naast de ArenA. 'De batterij is weer opgeladen,' vertelt Emanuelson na de trai ning. 'Ik denk dat iedereen de afgelopen weken voldoende rust heeft kunnen pakken.' Woensdag 11 juli Kenneth Perez, eerder nog hartelijk ontvangen tij dens de eerste Ajax-training, verruilt Ajax voor PSV. De 32-jarige Deen speelde 45 officiële wedstrijden voor Ajax, waarin hij 17 doelpunten maakte. Henk ten Cate instrueert zijn Ajacieden voor een training.

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 18