Ajax op de Nieuwmarkt HF AFTRAP ®AIAX John Heitinga zat even moederziel alleen op de Nieuwmarkt, waar hij wachtte op de rest van zijn team. Bij Ajax wordt elk seizoen geprobeerd, naast de standaardteamfoto op een stukje gras, ook een fraaie plaat te maken op een uniek stukje Amsterdam. Elke Amsterdammer is immers trots op zijn stad, zo ook Ajax. Nadat de voetballers al eens in het Concertgebouw, op de Magere brug en op de Dam waren vereeuwigd, was deze zomer het prachtige Waaggebouw op de Nieuwmarkt het decor van de selectiefoto. De nieuwelingen keken op van het uitstapje. Bij de meeste clubs blijft de fotoshoot beperkt tot een foto in het stadion en klaar. Maar niet bij de trotse hoofdstedelingen. Die worden ook nog een keer geportretteerd met - dit keer - karakteristieke gevel tjes op de achtergrond. Voor de nieuwkomers een ideale manier om de stad (beter) te leren kennen. In totaal waren op de foto negen nieuwe gezichten te tellen. Vier jeugdspelers (Van der Wiel, Anita, Donald, Sarpong) en vijf nieuwe aankopen (Urzaiz, Rommedahl, Kennedy, Delorge, Heijblok). Bij de technische staf maakte keeperstrainer Carlo l'Ami zijn debuut bij de Ajax-fotoshoot. Jurgen Colin en Luis Suarez ontbraken omdat zij ten tijde van de opname nog niet onder contract stonden bij Ajax. Edgar Davids was ook niet aanwezig. Hij had daags ervoor een scheenbeen gebroken en moest de fotoshoot aan zich voorbij laten gaan. Thomas Vermaelen wilde er op-en-top uitzien. Dus trok hij noq een keer zijn sokken recht. Ook Lucky ontbrak niet bij de selectiefoto. 12

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 12