Ajax begint het seizoen met een prijs t<üii>8S HF AFTRAP AJAX Ajax is het seizoen 2007-2008 gestart met een prijs. De Amsterdammers troefden PSV af in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. De treffer van Gabri bleek goud waard: 1-0. De Spaanse kilometervreter rondde een aanval kort voor rust even hard als doeltreffend af. PSV- doelman Heurelho da Silva Gomes heeft de bal waarschijnlijk slechts voorbij horen suizen. Gabri zette eigenhandig een kroon op het voorberei dende werk van (vooral) Dennis Rommedahl en Klaas Jan Huntelaar. De treffer van de middenvelder bleek de opmaat naar een mooi, maar ingetogen Ajax-feestje. Een feestje dat startte om 21.50 uur, exact in het eindsignaal van scheidsrechter Ruud Bossen. Zes minuten later nam aanvoerder Huntelaar (Jaap Stam werd in de rust uit voorzorg gewisseld) de eerste prijs van het seizoen in ontvangst. Weer een minuutje later poseerden de Ajacieden trots met de vers veroverde schaal. Ajax legde zaterdag alweer beslag op zijn zevende Johan Cruijff Schaal (voorheen de Supercup), traditioneel de inzet van de strijd tussen de landskampioen en de winnaar van de KNVB Beker. 'Ik vond de wedstrijd niet goed, al begonnen we wel aardig,' keek de winnende trainer Henk ten Cate kritisch terug. 'We hebben verdiend gewon nen. Maar echt goed was het niet.' De gewonnen Johan Cruijff Schaal is een mooie opsteker, een be vestiging dat het goed zit binnen de Amsterdamse ploeg. Wesley Sneijder moest het treffen met de Eindhovenaren overigens vanwege een schorsing verplicht aan zich voorbij laten gaan. Echt hoogstaand was de twaalfde wedstrijd om de 7 \t.ita*"V. Gabri poeiert de bal van dichtbij binnen. Het zou de enige en dus winnende treffer zijn. Johan Cruijff Schaal niet. Na een attractieve start zakte de wedstrijd iets in. PSV creëerde telkens kleine kansjes. Opvallend vaak vonden de man nen van oud-Ajacied Ronald Koeman doelman Maarten Stekelenburg op hun weg. Ten Cate zag dat zijn ploeg de grootste kansen kreeg. Vooral na de openingsgoal van Gabri waren de Ajacieden meermaals (heel) dicht bij een tweede doelpunt. Huntelaar (via Gomes over) en Rommedahl (paal) waren ongelukkig in de afronding. Bij het aanbre ken van de blessuretijd ranselde Gomes een prima geplaatste inzet van Huntelaar nog eens stijlvol uit de kruising. 'We hebben de tweede helft gecontroleerd, aldus Ten Cate. 'Gomes heeft er twee zekere ballen uitge haald.' De coach sprak zijn tevredenheid verder uit over de goede invalbeurt van Gregory van der Wiel en de prima controlerende rol van John Heitinga op het Amsterdamse middenveld. Medio augustus 2006 kende Ten Cate zijn spelers slechts een hand vol weken. Anno 2007 zijn de trainer en zijn voet ballers in dezelfde fase prima op elkaar ingespeeld. 'In de voorbereiding hebben we al bewezen weinig weg te geven. Ook tegen de grote ploegen niet. We hebben ook vanavond weinig weggegeven. We zijn nu dus een heel stuk verder.' Klaas Jan Huntelaar met de Johan Cruijff Schaal. Gregory van der Wiel kende een uitstekende invalbeurt. De selectie viert de eerste prijs van het seizoen. 11

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 11