Lucky Ajax De Bordjesclub A.IAX CDMPI F FT Als nieuw onderdeel van het verenigingsleven werd in 1992 Lucky Ajax opgericht. Dit selecte gezel schap bestaat uit oud-spelers die meer dan honderd wedstrijden in het eerste elftal hebben gespeeld. De naam 'Lucky Ajax' is heel bewust gekozen, met een knipoog naar de term die de pers in de loop der jaren zo vaak gebruikte, om aan te geven dat je van geluk mag spreken als je het rood en wit zo lang hebt mogen dragen. Eens in het jaar komen de leden van Lucky Ajax bijeen voor een groot diner dansant en ook staan er ieder jaar diverse uitjes op het programma. Gevoetbald wordt er ook nog. Jaarlijks spelen de oud-Ajacieden zo'n dertig wedstrijden; het grootste deel hiervan bestaat uit openings-, jubileum- of gastwedstrijden. Deze duels worden druk bezocht, want iedereen wil de helden van weleer aan het werk zien. Een bijzondere plaats op de wedstrijdka lender van Lucky Ajax wordt ingenomen door de traditionele nieuwjaarswedstrijd, waarin de oud spelers het opnemen tegen de technische staf. Voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie spelen Lucky Ajax en de technische staf traditioneel de nieuwjaarswedstrijd. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS Op 3 december 1937 deelde Ajax-voorzitter Marius Koolhaas voor de eerste keer een bordje uit. Zo'n zestig werkende leden met vijfentwintig jaar trouwe dienst achter hun naam ontvingen de trofee, die uit zou groeien tot een felbegeerd klei nood. Een traditie was geboren, want nog steeds komen de mannen van de Bordjesclub jaarlijks bij een en inmiddels hebben meer dan honderdtwintig leden een bordje ontvangen. De Bordjesclub werd opgericht in april 1946 en drie maanden later, op 27 juli, ontmoetten de leden elkaar voor het eerst in het Amsterdamse Minerva Paviljoen. Een keur aan ontmoetingen volgde, meestal rond 18 maart, de verjaardag van Ajax. De leden van de Bordjesclub zijn minimaal vijf entwintig jaar lid van Ajax. Wie veertig jaar lid is, ontvangt een tweede, op naam gesteld bordje. Een lidmaatschap van vijftig jaar wordt gehonoreerd er nu de mogelijkheid mensen voor hun jarenlange met de gouden Ajax-speld. Deze speld wordt voor zien van een briljantje wanneer iemand zestig jaar lid is en voor de echte doorzetters, zij die zeventig en vijfenzeventig jaar lid zijn, ligt een fraai Ajax- horloge in het verschiet. Een sympathieke traditie die de jaarlijkse Bordjesclub-avond kenmerkt, is dat per keer een paar mannen die bij Ajax werken of zich voor de club inzetten, worden uitgenodigd om de bijeen komst bij te wonen. Dat wordt beschouwd als een grote eer, want de Bordjesclub ademt Ajax. Over de toekomst hoeft de Bordjesclub zich geen zorgen te maken. Sinds vorig seizoen voert Ajax een actiever ledenbeleid. Voornaamste doel is het leden bestand van Ajax een betere afspiegeling te laten zijn van allen die bij de club zijn betrokken. Ook is inzet voor de club te belonen en kennis en kunde in huis te halen. Vernieuwing en activering van het ledenbestand is nodig om in de toekomst niet al leen coaches en begeleiders, maar bijvoorbeeld ook bestuurders en managers uit eigen geledingen te kunnen rekruteren. In 2006 zijn voor het eerst in de geschiedenis enkele supporters uitgenodigd om lid te worden. Opvallend is ook dat twee van de nieuwe leden die toen toetraden, vrouw waren. Het is de be doeling ieder jaar een aantal leden toe te laten. Over vierentwintig jaar zal ook de Bordjesclub profiteren van deze ledenaanwas. Het stoere mannenbolwerk heeft nog ruim de tijd om te wennen aan het idee dat straks ook dames zullen aanzitten aan het Bordjesclubdiner! Rob van Zoest was dit jaar een van de jubilarissen. Uit handen van John Jaakke ontvang hij het bordje behorende bij het 40-jarig lidmaatschap. Jaarlijks komen de leden van de Bordjesclub op de Toekomst bijeen voor een diner. Voorzitter John Jaakke reikt tijdens de Nieuwjaarsreceptie traditioneel het 'Kistje van het bestuur' uit aan een vrijwi11igers(echtpaar) als blijk van waardering voor betoonde inzet. In 2007 werden Els en Ad Bergkamp in het zonnetje gezet. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS urn #AJAX 10 107

Presentatiegids (1987-2013) | 2007 | | pagina 107